İkinci El Mobilya
Geri

Feriköy Antika Pazarı

Bu Pazar da farklı bir yer gezeyim diyenlere harika bir önerimiz var! Şişli Belediyesi’nin desteğiyle Feriköy’deki bir otoparkta antika ve bit pazarı kuruluyor. Feriköy ikinci el eşya alım satımının yapıldığı bir Pazar yeri. Biz de Dekopasaj editör ekibi olarak geçtiğimiz Pazar gününü, Feriköy’ü keşfe ayırdık.

Her kesimden insanın burada keşfe çıktığını görmek bizi çok heyecanlandırıyor. İkinci el, her türlü eşyanın alım satımı yapılabiliyor. İçlerinden Çukurcuma’dan Balat’tan antikacıların da yer aldığı birçok satıcı var. Yurt dışında antika avına çıkıp burada tezgahında satanlar da var.

Değerinin çok üzerinde satılan eşyalarda var, uygun fiyatlar da. Değeri yüksek antika ürünler de yine bu pazarda yer alıyor. Favorilerimizden olan bu palmiye aydınlatma da onlardan biri.

Kitapçılar ve plakçılar da tezgahlar arasında dikkatimizi çekenlerden. Çocukken okuduğumuz masal kitaplarına bile rastladık. Geçmiş zamanlara ait eşyalar görmek bizi hem heyecanlandırıyor hem de duygulandırıyor. Anılar ve yaşanmışlıklar yine burada baş rolde!

Biz de elimiz boş dönmüyoruz buradan. Evimizin en güzel köşesini süsleyecek porselen objeler ve inanılmayacak kadar çok çeşitleri olan yaka rozetlerinden alıyoruz. Siz de bu Pazar farklı bir şey yapın, Feriköy’e gidin, insanlarla tanışın, anılarınızı canlandırın. Satıcılarla pazarlık yapmayı unutmayın!

Feriköy antika pazarına gitmek için Hacıosman-Yenikapı metrosunu kullanarak Osmanbey Metro durağından Dolapdere çıkışını takip ettiğinizde yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Pazar günleri erken saatte kuruluyor ve akşam yedi gibi toplanmaya başlanıyor. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Yazar, Tuğçe Tağ