Evinizin Enerjisini Feng Shui Dekorasyon ile Yükseltin

Feng shui ev dekorasyonu evinize pozitif enerjiyi yansıtmanın pratik ve harika bir yoludur. Evinizin içine yaşam enerjini doldurmak, mutluluk katmak ve bereketini arttırmak için sizlerde feng shui dekorasyonunu mutlaka denemelisiniz.

Evlerimiz aslında bizlerin karakterinin yansımanızdır. Ve Feng shui tasarımına göre eğer o evin içinde eksiklikler, eski eşyalar, bakımsızlık, fazla eşyalar veya negatif öğeler varsa bunların tümü o evde yaşayanların hayatına, davranışlarına, karakterine yansır. Ve sizlere güzel bir haber daha feng shui tasarımını yapmanız için evinizi yeniden yaratmanıza gerek yok. Birkaç küçük ama etkili değişikliklerle evimizde feng shui dekorasyonu yapabilir hem de evlerimizin gelişmesini sağlayabiliriz.

Sizlere bu yazımızda hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evlerimizin, yaşam alanlarımızın, çalışma odamızın dengesini sağlamak ve hayatınızın başarılı bir şekilde ilerlemesi için sizlere yol gösterecek olan feng shui dekorasyonu hakkında bilgiler paylaştık. Gelin hep birlikte bu dekorasyon türü hakkında bilgi edinelim. Ama feng shui dekorasyonu hakkında bilgi edinmeden önce elbette nedir bu feng shui öğrenelim…

Kısaca Feng Shui Nedir?

Öncelikle adından da anlaşılacağı üzere Feng shui, bir Çin felsefesidir. Bu felsefe üzerine kurulmuş olan feng shui dekorasyonu ise yaşam alanlarımızı yani evimiz, ofisimiz gibi alanları doğal denge oluşturmayı hedefler. Feng shui felsefesi, “Chi”ye (bu da dünyadaki ve evrendeki tüm canlıların birbiri ile bağlantılı olduğu yaşam enerjisi anlamına gelir. Aslında feng shui bir stil değil birbirinden farklı dekorasyonların birbiri ile uyumlu disiplinidir. Bu fikirde insanların yaşadıkları yerlerin insan varoluşuna uygun düzenlenmesini böylece sağlık, zenginlik ve mutluluk getireceğine inanılır. Kısacası, feng shui ile evinizde enerjinin rahatlıkla artacağını söyleyebiliriz.

Bu kadar yazıyı okuduktan sonra heyecanlandığınız ve evinizi feng shui olarak nasıl düzenleyeceğinizi merak ettiğinizi tahmin edebiliyorum. Nereden ve nasıl başlayacağınızın kararını vermekte zorlanabilirsiniz. Ama sizlere şimdi daha mutlu ve daha sağlıklı bir evde oturmanız için feng shui uygulama rehberi paylaşacağım. İşte sizlere feng shui dekorasyonu uygulama rehberi;

Giriş Kapısı Detayı

Giriş kapısı aslında bir evin dış yüzüdür ve bu yüzden çok önemlidir. Dış kapının alımlı olması zenginliği temsil ettiği için evinize açılan giriş kapısının mükemmel olması gerekmektedir. Aynı zamanda enerjiler evlere giriş kapısından girer. Akan enerjiyi evinizi aradığını düşünün kapınız ne kadar temiz, bakımlı ve güzel ise enerji o kadar çabuk bulur ve girer. Giriş kapınızın kolayca bulunabilmesine özen gösterin. Enerjiyi çekmek için kapınızın yanına güzel bir bitki yerleştirebilirsiniz.

Antre ve Koridor

Antre yani giriş holü evinizin diğer kalan alanlarının nasıl bir karaktere ve enerjiye sahip olduğunu belirler. Bu durumda enerjinin de evinize ve hayatınıza ne şekilde girdiğini temsil etmektedir. Bu durumda şunu kolaylıkla söyleyebiliriz ki bir antrenin dekorasyonu, evlerde iyi bir feng shui yaratmanın başlangıç noktasıdır. Ama antreler evin giriş noktası olduklarından dolayı çok kolay bir şekilde dağılır ve kirlenirler. Bu yüzden ilk yapmak gereken antrenin düzenli ve temiz olduğundan emin olmaktır. Ceketleri, montları, ayakkabı, terlik gibi eşyaları kapalı bir dolabın içine yerleştirmeniz enerji akışının kesintiye uğramasını engeller. Bu alanları sık sık süpürmek, silmek ve tozlarını almanız gerekmektedir. Elbette dış kapıyı da silmeyi ve paspası silkelemeyi unutmayınız. Gerekirse antre dekorasyonunu yenileyin. Şık ve ferah bir alan oluşturmayı deneyin. Şöyle düşünün eve dış kapıdan girecek olan enerji antrede toplanacak ve buradan evin tüm alanlarına dağılacaktır. Bu yüzden dağınıklık var ise ortadan kaldırınız. Antrelerde aynalar kullanabilirsiniz. Aynaları asarken de hayatınızda ki fırsatları genişlettiğinizi ve sınırlarınızı kaldırdığınızı düşünerek asabilirsiniz. Son olarak antreyi yeterince aydınlatmayı atlamayın. 

Feng Shui Salon Dekorasyonu

Feng shui salon dekorasyonu için bu alanı her zaman temiz ve düzenli tutmalısınız. Yaşam enerjisi arttıran salonlar için ortama mutlaka canlı bir çiçek ve ayna yerleştirmelisiniz. Salonunuz düzenli oldukça enerji akışı doğru şekilde gerçekleşir. Canlı çiçekler bir ortamın enerjisini anında yükseltir. Feng shui dekorasyonuna göre ideal bir salonun düzeni alanda bulunan mobilyaların orantılı olması sağlayın. Özellikle kapı girişini mobilyalarla kapatmamanız ve de koltukları duvarlara dayamamanız gerekmektedir. Feng shui ye göre evinde zenginliği sağlamak ve çoğaltmak için salonun köşesine ve kapısının çaprazına bir lamba yerleştirmelisiniz. 

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasının dekorasyonu yapılırken bazı kurallara uymak gerekir. Bunlardan liste başında olanı rahat ve huzurlu bir uyku için sağlıklı ve açık renkte yatak ve yatak odası takımı olmalıdır. Yatakların kesinlikle yatak başlıklarının olması ve bu sefer duvara yerleştirilmesi gerekmektedir. Feng shui yatak odası dekorasyonunda ideal olan yatağın oda kapısı ile aynı hizada olmamasıdır. Kapının görünmesi gerekmektedir. Yatağın her iki tarafına da yerleştireceğiniz komidinlerin üzerlerine şık abajur ve kokulu mumlar koyarak romantik bir enerji sağlayabilirsiniz. Ve tabiki yatak odanızı her zaman deri toplu tutarak enerji akışını kesmemeye özen göstermelisiniz.

Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

Feng shui ev dekorasyonu prensiplerine ve uygulama kurallarına göre mutfak, beslenme ile ilgili olduğundan dolayı oldukça önemli bir alandır. Burada ki kural lavabo evyesi ve ocağın karşılıklı gelmemesi gerektiğidir. Bu durum feng shui felsefesine göre ateşin ve suyun çatışmasına neden olacağı düşünülerek eşler arasında tartışmalara yol açtığına inanılıyor. Aynı zamanda mutfakta kullanılan renklerde önemli bir konudur. Mutfağınızda çok fazla siyah ve kırmızı kullanmamalısınız. Ocağın konumunun da oldukça önemli olduğu bu felsefede ocağın mutfak girişi kapısının karşısına denk gelmemesi ve pencerenin altında olmamasına dikkat ediniz. Karşılıklı iki mutfak tezgahının da enerjileri çatıştırmamak adına tavsiye edilmemektedir. Mutfağınızı feng shui dekorasyonuna döndürmek istiyorsanız ama yenileme yapamıyorsanız lavabonun ve ocağın arasına tahta parçası koyabilirsiniz. Bu durumda su odunu besler ve odun ateşi besler. Bu durumda iki zıt enerjilerin arasında geçişi sağlar.

Feng Shui Yemek Odası

Yemek odası ya da yemek masası, sadece yemeklere odaklandığınız bir alan olduğu önemli bir yere sahiptir. Yemek alanının feng shui a uygun olması Çin tıbbı tarafından oldukça önemsenmektedir. Bu alandaki enerjiyi beslemek adına duvara yemek masasının yansıyacağı büyük bir ayna asabilirsiniz. Aynı zamanda masaya canlı ve tazecik çiçekler koyabilirsiniz.

Feng Shui Banyo 

Feng shui ev dekorasyonu kullanım kurallarına göre bir evin banyosunun kapısı her zaman kapalı olmalıdır. Ayrıca tuvalet her zaman temiz olmalı bununla birlikte klozetin ve çevresinin her zaman temiz olması ve kapağının kapalı tutulması gerekmektedir. Banyolar feng shui felsefesi dekorasyon kurallarına göre zenginliğin tahliye edildiği alandır. Bu yüzden banyonuz güneş almasa bile mutlaka banyonuzda canlı bitkiler bulundurun. Vazoda bulunana çiçekler suyu hapsederek paranın akıp gitmesini yavaşlatmaktadır. 

Gördüğünüz üzere bir feng shui dekorasyonuna sahip olmak için yeni bir ev satın almanıza ya da eşyalarınızı baştan aşağı değiştirmenize gerek yok. Çok basit, herkesin yapabileceği ve etkili yöntemler ile sizlerde evlerinizde feng shui dekorasyonunu kullanarak pozitif enerji akışını sağlayabilirsiniz.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0