İkinci El Mobilya
Geri

Evini Mudo Tarzında Dekore Et

Mobilya üretiminde oldukça başarılı olan Mudo Concept, rahatlığı ve konforu ön planda tutuyor. Modern tarzı yakından takip eden Mudo Concept, oturma odan veya salonun için tercih edebileceğin konforlu tasarımlarının yanı sıra şıklığı da evine getiriyor. BIANCA L serisi ve CAPRI L serisi en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Üstelik farklı renkleri de mevcut. Rahat tasarımları sayesinde her dekorasyona kolaylıkla uyum sağlayabilecek olan bu seriler evinizin baş köşesinde yer almayı hak ediyor. Ev dekorasyonunu tamamlamak için aynı serilere ait puflar da tercih edebileceğin bu seri oldukça göz dolduruyor. Aynı zamanda Mudo Mobilyada L koltuk seçenekleri oldukça fazla. Evine ve tarzına uygun modeli ve rengi aralarından tercih ederek evinde Mudo Tarzını yakalayabilirsin.

Country kelimesinin Türkçe karşılığı 'Kır evi tarzı' olarak benimsenmiştir. Country tarzını da her ülke kendi esintilerine göre benimsemiştir. Bu nedenle country tarzı kendi içerisinde, Fransız, rustik, Amerikan, İngiliz tarzı gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır. Country tarz ev dekorasyonu, özellikle son yıllarda ülkemizde de oldukça benimsenmiş durumda. Sadelik ve şıklığı bir arada sunan bu dekorasyonda, evimizde natürel ve pastel renkler ile bambaşka bir dünya yaratabileceğimizi görmekteyiz. Sadeliğin bu denli dinlendirici etkisi hepimize huzur vermekle kalmamış, evimizi nasıl daha fazla sevebileceğimizi göstermiştir. Country tarzı ev dekorasyonunda, beyazın zarifliğinden yararlanılırken, açık mavi tonlar ile küçük vurgular yapılmaktadır. Country tarzı dekorasyonlarda evlerde en çok tercih edilen natürel renkler arasında yer alan mavi, genellikle eskitilmiş dolaplarda, vazolarda, kırlentlerde veya perdelerde tercih edilmektedir. Bunun dışında yeşil, sarı, pembe veya turuncu gibi renkler de tercih edilebilmektedir. Sen de evinde renk seçimi yaparken, seni en iyi yansıtan pastel tonlarını tercih edebilirsin. Beyazın hüküm sürdüğü duvarlar ve yumuşak dokulu büyük koltuklar ile kendi country tarzını yaratabilirsin. Aynı zamanda taş kaplı duvarlar veya bu görüntüyü veren duvar kağıtları da tercih edebilirsin. Country tarz ev dekorasyonu için, Mudo Consept’in CAPRI L ekru rengi, kapitoneli model tercih edersen KARPETHOS L bej rengini veya HERA L beyaz rengini kullanabilirsin. Aslında Country tarzını nasıl yaratmak istiyorsan o renkleri ve modelleri kullanabilirsin. Tamamen hayal gücünüze bağlı olan bu tarzı, kendi zevkinle birleştirdiğinde daha fazla keyif aldığını göreceksin.

İngiliz tarzı ev dekorasyonunda; klasik ve geleneksel mobilyalar tercih edilirken, özellikle desenli duvar kağıtlarıyla birlikte, çiçekli ya da desenli perdeler tercih edebilirsin. Gösterişli ve renkli halılar da İngiliz tarzı döşenmiş evlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

İngiliz evleri iç dekorasyonlarında, eskiyi ayakta tutma çabası bulunmaktadır. Mobilyaların genellikle eski ve ahşap görünümlü olması oldukça dikkat çekmektedir. Ahşabın sıcacık dokusu odayı etkisi altına almasıyla birlikte, şık bir hava da oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Çiçek desenli döşemelik kumaşlar veya kırlentler bu tarzı belirginleştirmekle beraber, çok fazla kullanıldığında yorucu bir hava yaratabilmektedir. Bu nedenle sade ve açık renklerde koltuklar seçerek, çiçek desenli kırlentler, puf veya perdeler ile şık dokunuşlar elde edebilirsin. Koltuk ve duvar renklerinde beyaz, bej veya krem rengi tercih edebilirsin. Porselen dekorasyon ürünleri ve kitaplar da bu tarzda en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Onun dışında desenli vazolar, biblolar, mumlar, çiçekler, hayvan figürü aksesuarlar, aydınlatmalar ve dekoratif tabaklar tercih edebilirsin. Klasik çerçeveli manzara fotoğrafları da İngiliz country dekorasyonlarında kullanılan aksesuarlar arasındadır. Mudo Concept’in farklı figürlü biblolarını ve sütun mumlarını da dekorasyonunda tercih edebilirsin. Aynı zamanda aradığın her tarzda aksesuarı Dekopasaj ’da bulabilirsin.