Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 5 Saat 10 Dakika

Duvar Dekorasyon Önerileri

Duvarlar sıkıcı olmaktan kurtaracak fikirlerimizi keşfet!

Sen de evinde bazı değişiklikler yapmak istiyorsan ve bu güzel yaz aylarını tadilat ile geçirmek istemiyorsan en basit yöntemlerden yararlanabilirsin. Duvar dekorasyon önerileri ile dekorasyonunu farklılaştırmaya hazır mısın?

Ev dekorasyonlarında dekore edilen alanı en kolay ön plana çıkarabilecek ve farklılaştırabilecek yöntemler arasında duvar dekorasyonu gelmektedir. Duvar dekorasyonu, aynı zamanda en ucuz yöntemlerden birisi olarak da görülmektedir. Yaşam alanlarında sıradanlıktan sıkıldıysan çok harcama yapmadan ve çok fazla emek vermeden dekorasyonlarında bir değişiklik istiyorsan duvar dekorasyonlarını tercih edebilirsin.

Duvar dekorasyonlarında ilk farklılık duvar boyası rengiyle başlar. Odanın genel havasını tamamıyla değiştirmek istiyorsan tüm duvarları farklı bir renge boyayabilirsin. Ancak sadece odak noktası oluşturmak istiyorsan tek bir duvarı farklı renge boyayarak görsel algıyı üzerine çekebilirsin. Sade dekorasyonlara biraz hareket katmak için de duvarları kullanabilirsin. Açık tonlara hakim bir odanın tek duvarını, pastel tonlarına boyayabilirsin. Özellikle zeytin yeşili, mercan rengi, bebek mavisi ve uçuk pembe tonlarını sade dekorasyonlar ile kolaylıkla bir araya getirebilirsin.

Sade dekorasyonlarda daha dikkat çekici bir alan yaratmak istersen pastel renkler yerine koyu renkleri tercih edebilirsin. Toprak tonları, dingin bir ortam yaratmak isteyenler için benzersiz bir seçenek! Ancak küçük ev dekorasyonlarında koyu renk duvarların tercih edilmesi alanı olduğundan daha karanlık ve basık gösterebilir. Bu nedenle koyu renk kullanmayı planlıyorsan, tek duvarı boyayarak odak noktası oluşturmalısın.

Duvarları boyamak yerine duvar kağıdı da tercih edebilirsin. Farklı renk ve desenlere sahip duvar kağıdı modelleri ile dekorasyonları istediğin gibi şekillendirebilirsin. Aynı zamanda duvar dekorasyonlarında doğal taş kaplamalar da yarattığı görsel zenginlikten dolayı fazlasıyla ilgi görmektedir. Diğer yöntemlere göre doğal taş kaplama yöntemi biraz daha uğraştırıcı ve maliyetlidir.

Dekorasyonun genel havasına göre raf seçimi yapmalısın. Country tarz dekorasyonlarda beyaz ahşap rafları tercih edebilirsin. Endüstriyel tarz dekorasyonlarda ise, doğal ahşap ve duvara monte edilen tutamaçların siyah metal olduğu raf modellerini inceleyebilirsin. Modern tarz duvar dekorasyonlarında ise ahşap veya sert plastikten üretilmiş farklı maddelerdeki rafları tercih edebilirsin. Raf kullanımı duvar dekorasyonunu daha hareketli kıldığından dolayı görsel bir estetik oluşturacaktır. Bu nedenle tarzın ne olursa olsun duvar dekorasyonlarında özgünlük yakalamak istiyorsan mutlaka duvar rafı tercih etmelisin. Duvar raflarını satın alabileceğin gibi kendinde yapabilirsin.

Küçük alanları daha derin göstermek için çeşitli büyüklüklerde aynalar kullanabilirsin. Işığı daha fazla yansıtması için aynaları pencerelere yakın yerlere konumlandırmalısın. Gold detaylı ve çerçevesi işlemeli ince işçiliğe sahip ayna modellerini avangart tarz dekorasyonları renklendirmek için kullanabilirsin. Yuvarlak hatlı ve çerçeve kısmı sade olan modelleri ise klasik ve modern dekorasyonlarda tercih edebilirsin. Daha özgün bir ayna kullanmak istersen çerçeve kısmını hayal gücünden yararlanarak farklı şekillerde süsleyebilirsin. Saat seçiminde ise yine dekorasyonun genel havasını taşıyan modellere öncelik verebilirsin. Zamana bakış açımızı değiştiren saatler ile alana güçlü bir vurgu yapabilirsin.

Bir dekorasyonda her duvarı aktif şekilde kullanmak zihinsel olarak tüm uyaranları devreye sokacaktır. Bu durumda odaklanmakta zorluk yaşamana sebebiyet verecektir. Bu nedenle özellikle odak noktası belirtilen alanlarda diğer duvarlar fazla doldurulmamalıdır. Her duvarın dikkat dağıtıcı şekilde dolu olması dekorasyon da karmaşıklık etkisi yaratacaktır.

Duvar dekorasyonunda duvar boyası, raf ve niş gibi ana hatlar hazırlandıktan sonra aksesuarlar ile tamamlanmalıdır. Aksesuar kullanımı dekorasyonda güçlü bir algı yaratır. Son yıllarda sıkça karşılaştığımız hasır aksesuarlar 2019 yılı duvar dekorasyon önerilerinde de karşımıza çıkıyor. 2019 yılı popüler dekorasyon yaklaşımlarında minimalizden esinlendiğimiz sadelik kavramı aksesuar tercihlerinde de seçimleri etkiliyor. Özellikle hasır iplerden hazırlanan panolar, kasnaklar ve sepetler sayesinde dekorasyonlarda yaz esintileri hissediliyor. Güçlü renklerin bulunduğu tablolar ile duvarlar görsel şölene dönüşüyor. Algıyı kolaylıkla üzerine çeken tablolar dekorasyonları daha zengin kılıyor. Tabloların ışıklandırılması ile duvar dekorasyonları sergi havası kazanıyor. Raflara konumlandırılan minik fenerler, biblolar, vazolar ve şamdanlar ile duvar dekorasyonları bambaşka bir hale dönüşüyor.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0