İkinci El Mobilya
Geri

Ev Hediyesi Önerileri

Sevdiklerimizi mutlu etmenin en kolay yolu farklı hediyeler ile hayatlarında yer edinebilmektir. Hediye seçimi kişinin ihtiyacına yönelik farklılık gösterse de genelde tercihler evde kullanılabilecek eşyalardan yana olmaktadır. Ev hediyesi, çok amaç barındırır. Yeni bir eve taşındıklarında, yeni evlenen çiftlere, özel günlerde veya hediye alma isteğinde bulunduğumuzda en risksiz yöntemler arasında yer alır. Özellikle bir eve ilk defa gidiyorsak kendimizi bir şeyler alma zorunluluğunda hissediyoruz. Sen de ev hediyesi alırken acaba ne alsam diye düşünüyorsan bu yazımız senin için! Tavsiye edeceğimiz ev hediyesi önerileri ile her bütçeye fikirler vermeye çalışacağız.

Yeni evini kuran çiftler ile başlayalım. Genellikle yeni ev düzenlemelerinde eksik çok fazladır. Alınacak birçok eşya ya gözden kaçmıştır ya da ekonomik durum el vermemiştir. Bu gibi durumlarda genelde ihtiyaca yönelik eşyaların hediye edilmesi karşı tarafı sevindirecektir. İhtiyaca yönelik eşyalar ayırabildiğin hediye bütçesi ile doğru orantılıdır. En ucuz ve en çok tercih edilen ev hediyeleri aksesuarlardır. Ancak ihtiyaca yönelik bir tercih yapmayı düşünüyorsan aksesuar ve türevi ürünleri bir adım geriye alman gerekir. Yan sehpalar her zaman kullanılan ve ihtiyaç duyulan eşyalar arasında yer alır. Aksesuar ürünlerine kıyasla daha albenili ve göz doldurucu bir etkiye de sahiptir. Özellikle hediye alacağın kişi yakınlarından biriyse bu tür eşyalar tercih edilebilir. Ev dekorasyonlarında birçok ihtiyacı karşılayan sehpalar yeni ev kuranlar içinde oldukça kullanışlı bir eşya olacaktır. Sevdiklerine hediye edebileceğin sehpa modellerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsin.

İkinci bir öneri ise, aydınlatma seçenekleri olabilir. Avize veya abajur gibi eşyalar, dekorasyonları tamamlayıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan bir eşyadır. Alanda şık bir etki bırakır. Avize veya abajur gibi bir hediye almak istersen birazcık mantık yürütmen gerekebilir. Aydınlatma seçiminde karşı tarafın tarzını ve zevklerini göz önünde bulundurarak seçim yapman gerekir. Ancak sade ve cam aydınlatma modelleri her zaman kurtarıcı bir etkiye sahiptir. Bu önerileri ayna gibi hem dekoratif hem de ihtiyaca yönelik eşyalar ile devam ettirmek mümkündür. Ayna her koşulda hediye edilebilecek eşyaların başında gelir. Yeni evlenenlere, yeni eve taşınanlara, özel günlerde unutulmadığını hissettirmek istediklerine ayna hediye edebilirsin. Aynalar ‘sana senden daha güzel bir hediye bulamadım’ anlamı da taşımaktadır. Bu nedenle aksesuar ürünlerinden sonra ikinci sırada yer alır. Birbirinden farklı ayna modellerini görmek için buraya tıklayabilirsin.

Yeni eve taşınanlara alınacak hediye önerilerine gelindiğinde aksesuarlara öncelik verilebilir. Özellikle bir evden farklı bir eve taşınıldığında kurulu bir düzen olduğundan dolayı ihtiyaca yönelik eşyalar minimuma inecektir. Bu gibi durumlarda, vazolar, tablolar, dekoratif tabaklar, dekoratif bardaklar, biblolar gibi daha birçok aksesuar ürününe yer verilebilir. Yeni eve taşınanlara hediyelik eşya seçerken de tarza ve zevke göre seçimler yapılmalıdır. Ev dekorasyonu avangard stile yakınsa parıltılı ve işlemeli eşyalara öncelik tanınmalıdır. Özellikle bu tür dekorasyonlarda varaklı aynalar, gold detaylı objeler ve aksesuarlar çokça yer alır. Modern dekorasyonlarda saat modelleri ve metal aksesuarlar tercih edilebilir. Sade dekorasyonlarda ise ahşap eşyalara öncelik verilmelidir.

Özel günlerde sevdiklerimizi mutlu etmek için ise fotoğraf çerçeveleri, tablolar gibi daha anlamlı hediyeler verilebilir. Bunun yanı sıra özel günlerde sevdiklerine kendine daha fazla zaman ayırması için bir berjer de hediye edebilirsin. Senin dokunuşların ile oluşturacağı keyif köşesinde kendisini daha mutlu hissetmesine sebep olabilirsin. Unutma özel günlerde hediyenin ne olduğu önemli değildir, verilen her hediye değerlidir. Önemli olan hatırlanmaktır.