Ev Dekorasyon Fikirlerimizi Keşfet

​Evde yenilik rüzgarları estirmeye hazır mısın? Öyleyse, bu yazıda sana vereceğimiz ipuçlarını dikkatle izle! Yatak odasından mutfağa, banyodan salona evinin dört bir yanında, bazen küçük bazen de büyük dokunuşlarda bulunurken işine yarayacak birbirinden yaratıcı ev dekorasyon fikirleri bu yazıda!

Vintage Detaylarla Evini Renklendir!

Ev dekorasyonunun konsepti ister modern, ister klasik olsun. Mekana renk katmak istediğinde vintage detaylara yer vermek, uygulayabileceğin en pratik yöntemlerden birisidir. Mutfakta vintage bir dresuar, yatak odasında veya antrede vintage bir dolap ya da şifonyer, kitap okuma köşesi için tercih edebileceğin vintage bir berjer, mekana yeni bir soluk getirmek için yeterli olacaktır. Daha ufak detaylara yer vermek istersen; ikinci el, antika bir telefon, radyo, ütü gibi vintage aksesuarlarla dekorasyonu zenginleştirebilirsin.

Kendin Yap Projelerinden Yararlan!

Ekonomik ev dekorasyon fikirleri arıyorsan; internette birbirinden güzel kendin yap dekorasyon projeleri bulabilirsin. Eski dantellerini çerçeveletip nostaljik birer duvar aksesuarı haline getirebilir; içi boş cam kavanozlarını mumluk, masa lambası, kalemlik, baharatlık gibi farklı nesnelere dönüştürerek ev dekorasyonuna dahil edebilirsin. Bazen yeni bir mobilya veya aksesuar almak yerine, elindekileri değerlendirmek daha eğlencelidir. Örneğin; yeni duvar raflarına ihtiyacın varsa evindeki eski merdivenin basamaklarını sökerek duvar rafı haline getirebilirsin. Bu şekilde oluşturacağın üniteyi ister kitaplık; ister mutfak veya banyo rafı olarak değerlendirebilirsin. Hatta araba lastikleriyle bile birçok farklı dekorasyona imza atabilirsin. Lastikleri değiştirme zamanı geldiğinde eski lastiklerini sakın atma! Onları rengarenk puflar, koltuklar, sehpa ayağı, saksı veya salıncak gibi dekoratif nesnelere dönüştürmek çok kolay!

Dekorasyonda Bitkilere Yer Aç!

İç mekân dekorasyonunda doğanın izini sürmek harika bir fikir! Her mekâna renk katıp; insanın içinde gizli olan doğa özlemini gideren yeşil bitkiler, dekorasyonun olmazsa olmazlarından! Salon bitkileri arasında yer alan Difenbahya, Benjamin gibi yeşil yapraklı bitkilerden minik menekşelere, orkide ve kalanşolara varıncaya kadar evin farklı kısımlarında yetiştirebileceğin birçok bitki çeşidi mevcut! Bu bitki ve çiçekleri dekorasyona dahil etmek içinse farklı tarzlardaki polyester, beton, mermer, plastik, ahşap saksıları kullanabilirsin. Ayrıca ferforje ve masif ahşap saksılık üniteleri ile evin içinde çiçeklere ayırdığın daha özel bir köşe oluşturabilir; bu alanda İskandinav tarzdaki dekoratif nesnelere ve mobilyalara yer vererek yaşam alanında bohem bir atmosfer yaratabilirsin.

Sehpalar ve Tamamlayıcı Ürünlerin Dekorasyonuna Önem Ver!

Genellikle salon ve oturma odası dekorasyonlarında kullanılan orta, yan ve zigon sehpaların temel amacı servis ve sunum kolaylığı sağlamaktır. Ancak, mekân içinde geniş bir alan kaplayan bu ürünlerin, en az kendi tasarımları kadar, nasıl dekore edileceğini de önemsemek gerekir. Örneğin; orta sehpa dekorasyonlarında hem sehpanın hem de mekânın tarzına uygun olarak şık bir tepsi, birkaç adet mum veya mumluk, maket kitaplar ve uygun boyutlardaki bitkilere yer verebilirsin. Yan ve iç içe geçen zigon sehpaların üstünde ise şık bir abajur, antika bir vazo veya ikinci el dekoratif aksesuarlara yer vererek farklı bir stil oluşturabilirsin.

Yaşam alanını yenilemek için uygulayabileceğin ev dekorasyon fikirleri o kadar çok ki! Hangi uygulamanın senin için en doğrusu olduğuna karar vermekte zorlanıyorsan; bu anlamda kesinlikle profesyonel bir mimarlık firmasından dekorasyon desteği almalısın. Üstelik bu sayede, kendini hiç yormadan çok daha kusursuz bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0