İkinci El Mobilya
Geri

Eski Koltuğunu Yenilemek İçin 7 Yöntem

Aldığın harika ikinci el koltuk biraz bakımsız göründüyse, kolları sıvamanın tam zamanı! Yıpranmış koltuğu eski günlerine geri döndürmek hatta eskisinden bile daha iyi hale getirmek bu tüyolarla çok kolay. Sana 7 çözüm önerimiz var, hangisini seçeceğin tamamen sana kalmış.

Çözüm 1: Deri Koltuğunu Boyamak

Fırçayla koltuğu boyamak daha önce aklına gelmemişti değil mi? Deriye uygun bir boya ve evdeki fırçalarla koltuğu yenilemek hatta rengini değiştirmek harika bir fikre benziyor.

Çözüm 2: Kumaş Boyası Kullanmak

Kılıfı çıkabilen bir koltuksa, tüm kılıfı kumaş boyasıyla boyayabilirsin. Hem de farklı renkleri karıştırarak salonuna uygun doğru rengi seçebilirsin.

Çözüm 3: Normal Koltuğa Kapitone Eklemek

Zamanla kumaşı gevşeyen koltuğuna kapitoneler ekleyince hem yıpranmış görünüm ortadan kalkıyor, hem de eskisinden daha şık bir görünüm elde ediyorsun.

Çözüm 4: Desenli Kumaşla Örtmek

Geçici bir çözüm olarak da görülse de, evindeki renkli örtüleri kullanmak için harika bir yöntem. Böylece koltuğunu istediğin desende kullanabilirsin. Uyarmış olalım, çok beğenirsen koltuğu yenilemekten vazgeçebilirsin bile.

Çözüm 5: Püskül Eklemek

Eğer koltuğun ayakları eskimişse, değiştirmek yerine onları gizleyebilirsin! Böylece daha karakterli bir koltuğa da sahip olabilirsin.

Çözüm 6: Sprey Boya Kullanmak

Daha da kolay ve hızlı boyamak istersen, kumaşlarda kullanılan sprey boyalardan yararlanabilirsin. Birkaç kutu tüm koltuk için yeterli olacaktır.

Çözüm 7: Deri Döşemesine Bakım Yapmak

Gerçek deri koltuğun ikinci elini bulmak bir hayal olabilir. Ama hayalindeki koltuğu bulduysan sakın vazgeçme! Derisine biraz bakım yaptıktan sonra, içini doldurarak koltuğunu eski günlerine geri döndürebilirsin.

Eğer hazırsan, aradığın o koltuğu bulmak için Dekopasaj'da keşfe başla. Her tarzda yüzlerce farklı koltuk seni bekliyor!

Hala ne tarz bir koltuk aradığını bilemiyorsan, blogumuzdaki 'Kanepe Seçim Rehberi'ni inceleyebilirsin.