Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 4 Saat 58 Dakika

Bütçene Göre Dekorasyon İpuçları

Ev dekorasyonu çok maliyetli bir iş gibi görünse de aslında öyle değildir. Bir evi sıfırdan dekore etmek, tüm eşyaları değiştirmek bütçeni zorlayabilir ancak var olan eşyalar üzerinde küçük değişiklikler yapmak veya ikinci el eşyaları kullanarak yeni bir dekorasyona sahip olmak ne seni nede bütçeni üzmeyecektir. Bu nedenle ucuz ev dekorasyonunu senin için araştırdık!

Ev dekorasyonu çok maliyetli bir iş gibi görünse de aslında öyle değildir. Bir evi sıfırdan dekore etmek, tüm eşyaları değiştirmek bütçeni zorlayabilir ancak var olan eşyalar üzerinde küçük değişiklikler yapmak veya ikinci el eşyaları kullanarak yeni bir dekorasyona sahip olmak ne seni ne de bütçeni üzmeyecektir. Bu nedenle ucuz ev dekorasyonunu senin için araştırdık!

1- Kullanmadığın Eşyaları Temizle

Ev dekorasyonunda değişiklik yapmadan önce alanının kalitesini arttırmak için kullanmadığın eşyalardan kurtulmalısın. Böylelikle ne kadar boş yere sahip olduğuna ve o alanları nasıl doldurman gerektiğine daha fazla kafa yorabilirsin. Ayrıca kullanmadığın eşyalardan da bir gelir elde edebilirsin. Kullanmadığın eşyaları Dekopasaj'da satarak başkalarının da dekorasyonuna katkıda bulunabilirsin.

2-Yaşam Alanlarını Renklendir

Duvarlarını boyamak, evine yapabileceğin en uygun maliyetli dekoratif güncellemelerden biridir. Alanının daha farklı görünmesini sağlayacaktır. Ancak ev dekorasyonu için daha az bir bütçe ayırdıysan tüm duvarları boyamak yerine sadece tek bir duvarı boyayarak o alanın odak noktası haline getirebilirsin.

3-Kendi Mobilyanı veya Dekorunu Kendin Yap

Kendi yaptığın bir aksesuarı veya mobilyayı kullanmanın verdiği haz bambaşkadır. Kütüklerden yapabileceğin orta sehpa, duvar rafı veya eski eşyaları yenileyerek kullanımını arttıracağın birçok eşyayı bu şekilde kullanabilirsin. Mesela sandıkları farklı renklere boyayarak duvar rafları elde edebilirsin. Özellikle balkon, teras ve antre için oldukça kullanışlı olan bu raflar, balkonuna renk katarken aynı zamanda çiçeklerini koyabileceğin bir alan oluşturmana da olanak sağlayacaktır. Bu işlerde acemi olduğunu düşünüyorsan, aksesuar ve dekorasyon eşyaları ile başlayabilirsin. Bir aynayı deniz kabuklarıyla süslemen, zevklerine göre bir abajur tasarlaman, çok amaçlı kutular veya sepetler hazırlaman aslında o kadar da zor değil… Bunun gibi daha birçok fikir için DIY çalışmalarından da yardım alabilirsin.

4-İkinci El Ürünlere Öncelik Ver

Son yıllarda fazlasıyla yaygın olan ikinci el eşya satışı, aradığın veya ihtiyacın olan birçok eşyaya çok ucuz fiyatlarla ulaşmanı sağlayabilir. Aynı zamanda özel tasarım eşyalara, antika eşyalara veya yaşanmışlığı olan birçok eşyaya üstelik uygun fiyata sahip olabilirsin. Aradığın ikinci el eşyayı, uygun fiyata bulmak için web sitemizi ziyaret edebilirsin.

5-Nesneleri Özelleştir

Daha önce dekorasyonunda kullandığın objelerde küçük değişiklikler yapabilirsin. Duvarda asılı duran fotoğraf çerçevelerini boyayabilir, vazonu kumaşlar yardımıyla renklendirebilirsin. Rengini beğenmediğin dolaplarını veya eşyaları, yapışkanlı folyolar yardımıyla kaplayarak, yeni bir görünüm elde edebilirsin.

6-Aksesuarlarını Yenile

Aksesuarlar, ev dekorasyonunda önemsiz veya atlanmış bir nokta gibi görünse de fazlasıyla fark yaratan dekoratif güncellemelerden biridir. Ana mobilyaları sıfırdan değiştirmek maliyetli ve zaman alacak bir iştir. Ancak küçük bir bütçeyle bile aksesuarlar yenilenebilir. Masa üzerinde duran kâseler, duvarda yıllardır asılı duran saati yenilemek dekorasyonunda gözle görülür fark yaratacaktır. Koltuk kırlentleri de bunlara dahildir. Ana mobilyaları farklı göstermenin en kolay yollarından biri de koltuk kırlentleri ve koltuk örtüleridir. Özellikle baskılı ve desenli kırlentler, dekorasyonunu hareketlendirmene yardımcı olacaktır. Yemek masanda kullanacağın farklı bir örtü bile, o olanın gözüne farklı yansımasına neden olacaktır. Değişim insanları mutlu eden bir kavramdır. Özellikle çabuk sıkılan bir yapıya sahipsen dekorasyonunda daha cesur tercihler yaparak sınırlarını zorlayabilirsin.

Aksesuar değişiminden sonra bütçen hala değişime müsaitse, fon perdeleri ve halıları da yenileyebilirsin. Bu gibi değişikliklerde kullanımı ve temizliği kolay eşyalar seçmeye özen göstermelisin. Ayrıca diğer bir önerimiz ise halı örtüleridir. Daha çok halılar kirlenmesin diye tercih edilen bu örtüleri, sen dekorasyonun havasını değiştirmek için kullanabilirsin.

Aynı zamanda evinde canlı çiçek kullanmayı da ihmal etmemelisin. Canlı çiçekler ortama ferah ve huzurlu bir hava katmana yardımcı olacaktır. Tatil mevsiminin kapanmak üzere olduğu ve yavaş yavaş şehir yaşamına döndüğümüz şu günlerde bitkilerin pozitif enerjisine fazlasıyla ihtiyacımız olacak.

7-Tasarruflu Eşyalar Tercih Et

Eskimiş aydınlatmaları, daha az elektrik harcayan aydınlatmalar ile değiştir. Hem modern hem de fazlasıyla şık görünecektir. Ayrıca kısa vadede olmasa bile uzun vadede bütçene katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda elektrikli eşyaların değişiminde de enerjiyi az tüketen modeller tercih edebilirsin.

8-Depolama Alanlarını Düzenli Kullanmalısın

Depolama alanları evimizin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ortadaki dağınıklığı toparlamanın en pratik yolu depolama alanlarını arttırmaktır. Depolama alanlarını arttırmakta zorlanıyorsan, mevcut alanlarını düzenli kullanmalısın. Bu alanlara düzenleyiciler ile şekil vererek daha fazla alan açabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0