Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 6 Saat 11 Dakika

Kış Dekorasyonunun Favorileri

En çok zaman geçirdiğimiz ve kendimizi en iyi hissettiğimiz yerlerin başında gelen evlerimizde de kış dekorasyon fikirlerinden yararlanarak birkaç küçük değişiklik yapmak bu soğuk havalarda hepimize iyi gelecektir.

Soğuk havaların etkisini gösterdiği şu günlerde, sıcak bir ortam hepimizin içini ısıtmaya yardımcı oluyor. En çok zaman geçirdiğimiz ve kendimizi en iyi hissettiğimiz yerlerin başında gelen evlerimizde de kış dekorasyon fikirlerinden yararlanarak birkaç küçük değişiklik yapmak bu soğuk havalarda hepimize iyi gelecektir. Kış dekorasyonunun en önemli noktası, genellikle sıcak renklerin kullanılmasıdır. Sıcak renkler soğuk havalarda psikolojik olarak ortamın daha enerjik olmasına neden olacaktır.

Ev dekorasyonunda kış temasını ön plana çıkarmak için kırmızı, turuncu, kahverengi ve yeşil tonlarını kullanabilirsin. Açık renkleri seviyorsan, kış mevsimini ve masumiyeti temsil eden beyaz ve krem tonlarını da kullanabilirsin. Beyaz ve krem tonlarını kullandığın dekorasyonda, aksesuarları ve ince detayları sıcak renkler ile birleştirerek, ferah ve bir o kadar da albenisi olan bir dekorasyon yaratabilmen mümkün! Ayrıca kış mevsiminin getirdiği tematik parçalara da mutlaka yer vermelisin. Mesela; ahşaplar ürünler, kozalaklar, mumlar, hasır aksesuarlar, tv battaniyeleri, mevsime uygun pikeler, baskılı yastıklar ve çiçekler gibi daha birçok obje dekorasyonunu şekillendirmene yardımcı olacaktır. Özellikle kış mevsiminde yaprak dökmeyen bitkiler veya onun yerini görsel olarak doldurabilecek plastik çiçekler, dekorasyonunun daha canlı görünmesine neden olacaktır. Kış dekorasyonunun favorileri arasında yer alan ahşap ürünler dekorasyonuna sıcaklık katacaktır. Özellikle az işlem görmüş ahşap ürünler, daha doğal ve canlı durduğundan dolayı kış temana ilham verecek… Kış mevsimi denince akla gelen peluş kumaşlar ve döşemeler, dekorasyonunu farklı ve yumuşak kılarken aynı zamanda sıcaklık algısı oluşturmana da yardımcı olacak!

Her dekorasyonda olduğu gibi salon, oturma odası, yatak odası veya evin hangi alanında değişiklik yapmak istiyorsan alanına uygun seçimler yapmaya özen göstermelisin. Özellikle yer problemin varsa portatif eşyalar seçmelisin. Eşyaları, alanına uygun çözümler sunacak ve sıkışık bir ortam yaratmayacak şekilde yerleştirmelisin. Yerden tasarruf etmek için katlanır masa, sandalye ve sehpa gibi ürünler tercih edebilirsin. Küçük alanları geniş göstermek ve mevcut alanı daha verimli şekilde kullanabilmek için de L tipi koltukları değerlendirebilirsin. Kütüphane, kitaplık veya konsol gibi yer kaplayan heybetli eşyaları, kısıtlı alanından dolayı olabildiğince küçük boyutlarda tercih etmelisin. Ayrıca daha pratik ve kullanışlı çözümler için duvar raflarını da değerlendirebilirsin.

Salon veya oturma odası gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda değişiklik yapmayı planlıyorsan bir nokta belirlemeli ve alanın odak noktası olarak belirlediğin bu alanı dikkat çekici şekilde ön plana çıkarmalısın. Odak noktası olarak belirlediğin bu nokta, televizyonun yer aldığı bir duvar, kitap veya dvd gibi ilgi alanlarını ön plana çıkardığın bir köşe veya şöminenin yer aldığı bir alan olabilir. O alanda zaman geçirirken en çok neyi görmek istiyorsan onu düşünmeli ve odak noktanı bu şekilde belirlemelisin. Belirlenen odak noktasını ön plana çıkarmak için birkaç küçük değişiklik yapmalısın. Mesela o alanı farklı bir renge boyayabilir veya duvar kağıdı kullanarak diğer alanlardan farklı görünmesine neden olabilirsin. Duvar kısmında yapılan değişikliklerden sonra, bu kısımda mutlaka çeşitli aksesuarlara yer vermelisin. Ancak dekorasyonun ana teması kış olduğu bu için bu kısımda daha çok ahşap ürünleri gözden geçirmeni tavsiye ediyoruz. Diğer duvarlarda ise tablo, ayna veya resim gibi aksesuarlar tercih edebilirsin. Orta sehpa ve yan sehpa gibi tamamlayıcı eşyalarda da yine masif ahşap veya doğal görünümlü ahşap mobilyalar tercih etmelisin. Halı seçiminde de yine kalın ve mevsim şartlarına uygun bir tercih yapabilirsin.

Yatak odanda da kış mevsimine uygun değişiklikler için öncelikle ince pikeler, battaniyeler ve halıları kaldırmalısın. Onların yerine sıcak renkleri barındıran ve daha kalın dokuya sahip olan eşyalar tercih edebilirsin. Alanının müsaitlik durumuna göre, ahşabın koyu renklerini tercih edebilirsin. Ancak şunu unutmamalısın ki; küçük alanlarda tercih edilen koyu renk eşyalar, alanın boğucu ve küçük görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle alanın müsaitlik durumu oldukça önemlidir.

Kendin yap projelerinden yararlanarak ev dekorasyonunu kış konseptine de hazırlayabilirsin. Yapabileceğin birkaç aksesuar ile alanlarını farklılaştırmak ve özel kılmak senin elinde!

Ayrıca kış dekorasyonunun favorisi olan ahşap eşyaları ve birbirinden farklı birçok ürünü görmek için sitemizi ziyaret etmeyi unutmamalısın.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0