Dekorasyonda Marin Etkisi

Mavi ve beyazın göz alıcı etkisi ise en iyi marin konseptinde ön plana çıkmaktadır. Mavi renk tonları dekorasyonda doğru bir şekilde kullanıldığında evimize sahili, denizi, gökyüzünü ve haliyle huzuru getirecektir. Yaz mevsiminin son günlerini yaşadığımız şu zamanlarda, mavinin en güzel tonlarıyla, evinde marin etkisini yaşamaya hazır mısın?

Yaz aylarının en huzur veren rengi mavidir. Denizi ve gökyüzünü anımsatan bu renk, aynı zamanda insan algısını yormadan, dikkat toplamaya elverişli bir ortam oluşturmaya olanak sağlamaktadır.

Mavi ve beyazın göz alıcı etkisi ise en iyi marin konseptinde ön plana çıkmaktadır. Mavi renk tonları dekorasyonda doğru bir şekilde kullanıldığında evimize sahili, denizi, gökyüzünü ve haliyle huzuru getirecektir. Yaz mevsiminin son günlerini yaşadığımız şu zamanlarda, mavinin en güzel tonlarıyla, evinde marin etkisini yaşamaya hazır mısın?

Dekorasyonda marin konsepti genellikle denizci aksesuarı olarak bilinen eşyaları kapsamaktadır. Marin konseptinde; hasır eşyalar, deniz kabukları, halat, dümen, fener, denizyıldızı, dokuma kumaşlarında ise; mavi ve beyaz tonlarında ekose desenler ve çizgiler, denizci temalı baskılar ile canlandırılmış dokumalık kumaşlar, ham ketenler ve eskitme yüzeyler ön plana çıkmaktadır. Marin konseptinde aynı zamanda beyaz yerine, ekru veya kum beji gibi renkler de tercih edilmektedir.

Marin stilini, evinin her köşesine yansıtman mümkün. Salonunu, yatak odanı, mutfağını, terasını veya bahçeni, şirin bir sahil kasabasının tatlı esintileriyle süsleyebilirsin. Marin etkisinin verdiği huzur ile pencerelerinin denize baktığı minik bir evin hayalini kurabilirsin.

2018 yaz trendlerinde marin etkisinin ön plana çıkardığı yelkenler, evine modern ve country stilinin arasında sıcacık bir alan yaratmana yardımcı olacak. Modernliğin ve kırsal yaşamın getirdiği albeni arasına yerleşen marin konsepti, alanını daha gösterişli ve cezp edici hale dönüştürecek…

Salon ve Oturma Odası Dekorasyonlarında Marin Etkisi

Evin en çok kullanılan alanlarının başında gelen bu iki odaya marin konsepti çok yakışacak. Sıcak havalarda, mavi rengin getirdiği serinlik ve huzur ile yazın son günlerinin sakin havasını evine taşıyabilirsin. Koltuk döşemelerinde lacivert veya koyu mavi tonlarından yararlanabilirsin. Mavi ve beyaz rengin hakim olduğu çizgili döşemelik kumaşlarda tercih edebilirsin. Ancak karmaşaya neden olabileceği gibi aynı zamanda gözü yoran bir görünüm sergileyebilme ihtimali olduğundan dolayı, düz renkleri tercih etmeni tavsiye ediyoruz. Düz renklerden oluşan koltuk döşemelerini hareketlendirmek için mavi ve beyaz çizgili kırlentler kullanabilirsin. Aynı zamanda denizci teması bulunan işlemeler veya baskılarda tercih edebilirsin. Duvar renklerinde ise, mavinin çok açık tonlarını veya kum beji gibi renkler tercih edebilirsin. Odanda ön plana çıkarmak istediğin bir bölüm var ise, bu bölümde duvar kağıtlarını tercih edebilirsin. Marin konseptinde; halat ve gemi gibi aksesuarların kullanımı, dekorasyonun etkisini arttıracaktır. Bu stilde, denize ve gemilere ait unsurları olabildiğince kullanmaya özen göstermelisin. Duvarlarda kullanacağın beyaz veya lacivert ahşap fotoğraf çerçevelerinin içini, deniz feneri, gemi veya sahil fotoğrafları ile süsleyebilirsin. Daha doğal bir görünüm katması için orta sehpa seçiminde de doğal dokusuyla ahşabın beyaza boyanmış halini kullanabilirsin. Aynı zamanda birkaç beyaza boyanmış paleti üst üste koyarak kendi sehpanı da oluşturabilirsin. Deniz feneri şeklinde tasarlanmış olan aydınlatmaları da aksesuar olarak kullanabilirsin. Ayrıca mavi ve beyaz tonlarında olan gemici fenerlerinden de tercih edebilirsin. Görselliği arttırmak için çıpa raflara da mutlaka bir göz atmanı öneriyoruz. Bu tarzı belirleyen aksesuarların dışında, gözüne hoş gelen ve dekorasyonuna uyum sağlayacağını düşündüğün objeleri de kullanabilirsin. Mesela mavi tonlarındaki vazolar veya sürahiler, örgü sepetler veya örgü objeler, deniz kabuklarından yapılmış objeler gibi birçok seçeneği tercih edebilirsin. Koltukların bulunduğu alanın önünde minik bir kilim kullanabilirsin. Pencere önünde mavi veya beyaz renk tonlarındaki banklardan tercih ederek, kendine keyif yapabileceğin bir köşe oluşturabilirsin.

Yatak Odasında Marin Etkisi

Özellikle beyaz rengin hakim olduğu ahşap yatak başlığı bu konsept için oldukça ideal bir görünüm sergileyecektir. Duvarlarda yine açık mavi, turkuaz veya beyaz tonları tercih edilebilir. Yatak ucunda veya odanın daha müsait noktasında hasır sepetler kullanabilirsin. Duvarlarda, komodin veya şifonyerin üzerinde kullanacağın aksesuarlarda yine gemi ve deniz unsurları ön plana çıkmalıdır. Denizyıldızı, balık, deniz kabuğu, yelkenli gibi daha birçok obje tercih edebilirsin. Aynı zamanda birkaç obje de mercan kırmızısı kullanmaya özen göstermelisin. Mercan kırmızı, odadaki odak noktasını değiştirmeye yarayacaktır. Tekstil ürünlerinde yine, baskılı nevresim takımları veya yastık kılıfları tercih edebilirsin. Aynı zamanda turkuaz renginin hakim olduğu pikeler de dekorasyonunun daha güzel görünmesine neden olacaktır.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0