Bireysel Satıcımız Figen Baser ile Keyifli Bir Sohbet

Dekopasaj'ın bireysel satıcılarından Figen Başer ile Dekopasaj yolculuğu üzerine keyifli bir sohbetimiz oldu.

2015'ten beri bizimle birlikte bu yolda yürüyen Figen Hanım'a teşekkürlerimizi iletmek isteriz.
1- Kendinizden Bahseder Misiniz?
Ben Figen Başer. İngiltere'de, Güzel Sanatlar dalında: "Tekstil ve Moda Desinatörlüğü" ve Bilgisayar eğitimi aldım. Türkiye'ye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar dalında eğitim alıp mezun oldum. Bir Bilgi- İşlem firmasında çalışmaya başladım daha sonra evlilik ve de çocuk sahibi olunca mesleğime uzunca bir süre ara verdim. İş hayatına tekrar geri dönüşüm, mezun olduğum Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışarak başladı. Daha sonra da eğitim sektörü ağırlıklı olarak  başka kuruluşlarda senelerce çalıştıktan sonra emekli oldum. 
2- Dekopasaj ile Nasıl Tanıştınız?
Dekopasaj ilk kurulduğu zamanlar bir arkadaşımın dikkatini çekmiş. Ben, bu siteden haberdar değildim o zamanlar.. Kendisi çok  aradığı bir yemek masasını sitenizde bulmuş, satın almış ve çok memnun kalmış. Bana tavsiye edince dikkatimi çekti. Daha sonraları evlerimizin kentsel dönüşüme girme projesi hayata geçince ve de daha küçük bir eve taşınınca ürün fazlalıklarım problem olmaya başladı bu noktada Dekopasaj'a üye olup fazla eşyalarımı satma kararı aldım.. Öncesinde mobilyalarımı elden satmanın çok zor, neredeyse imkansız olduğu gerçeğiyle yüzleşmiştim. Antikacı/eskiciler mobilyalarımı dükkanlarındaki alan nedeniyle satın almak istemedi hatta almak için neredeyse üstüne para istiyorlardı. Bu noktada Dekopasaj çok yararlı oldu. Fazla mobilyalarımı sorunsuz ve de stressiz bir şekilde satmaya başladım. 
 
3- Bugüne kadar Dekopasaj'da ne kadar ürün sattınız?

Bugüne kadar yaklaşık 400 satışım oldu. Şöyle söyleyebilirim ki benim gibi dükkanı olmayıp, evden satış yapan, ticari kimliği olmayan kategorideki bir üye için  güzel bir yan gelir kaynağı oldu.
 
4- Pandemi döneminde Dekopasaj'ın size sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Özellikle pandemi dönemi  evde meşguliyetim açısından Dekopasaj süper oldu. Bu dönemde dışarı çıkmamayı, evde vakit geçirmeyi tercih eden bir kişiyim. Benim gibi evde vakit geçirmeyi tercih eden kişiler için Dekopasaj'a ürünleri koymak güzel bir uğraş/hobi oldu. Evdeki ürünlerimi, rahat ev ortamında ilan onayına gönderip yan bir iş yapmış oluyorum, bu işi yaparak hem vaktimi iyi değerlendiriyorum hem de ek bir gelir sağlıyorum.
5-Dekopasaj'a ait en sevdiğiniz özellikler nelerdir?

Dekopasajın baştan beri sevdiğim özelliği ikinci el mobilya satışı konusunda ve de nakliye ekibini kendi bünyesinde barındıran, Türkiye'de ilk ve tek kuruluş olmasıdır.  Özellikle şu "kentsel dönüşüm" zamanı  2. el mobilya satışı yapan bir siteye ülkemizin ihtiyaç vardı! Diğer sitelerden daha çok tercih edilme sebebi de ekibin ürünleri evinizden alıp, alıcıya bizzat teslim etmesi. Hem kargo/nakliye işiyle kendiniz ilgilenmiyorsunuz (özellikle pandemi dönemi bu çok değerli bir husus), ürünlerin ekip tarafından" kontrol" edilmesi de güvenli, gönül rahatlığı ile alışveriş yapmanızı sağlıyor. Ürünler Dekopasaj güvencesiyle alıcılara ulaştırılıyor, oysa kargoya verseniz ürünleriniz hasar gördüğü zaman, kargo firmaları sorumluluk kabul etmediğinden mağduriyet oluyor. Teslimat süresince elde olmayan nedenlerle ürün hasar görürse de  Dekopasaj sorumluluk üstelenip ürününüzün bedelini ödüyor. 
Ayrıca ürün fazlalıklarınızdan acilen kurtulmak için Dekopasaj'ın depodan satma özelliği de Türkiye'de bir ilk ve de tek.
Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0