Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 8 Saat 37 Dakika

Odanın Havasını Anında Değiştirecek Aksesuarlar

Aksesuarlarla ya da küçücük bir dokunuş ile sen de evinde bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsin.

Yaşam alanlarımızda bazen değişikliğe ihtiyaç duymaktayız. Sürekli mobilya değişimi yapmak bütçemizi zorlamaktadır. Aynı zamanda kullanışlı veya yeni eşyalarımızdan vazgeçmek, bazen istediğimizi bulamamamıza neden olmaktadır. Severek aldığın mobilyaları birkaç dokunuş ile olduklarından farklı gösterebilirsin. Dekoratif Aksesuarlar, diğer eşyalar ile uyumlu kullanıldığında evin havasını önemli ölçüde değiştirmektedir. Kullanılan bir aksesuarla ya da küçücük bir dokunuş ile sen de evinde bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsin.

Evin Havasını Değiştirecek Öneriler

Özellikle son yıllarda ahşap ev aksesuarları ön plana çıkmaktadır. Ahşap saatler, tablolar, aydınlatmalar, ahşap kitaplıklar, oyma işlemiyle yapılmış ahşap biblolar, sandıklar veya dekoratif raflar bunlardan birkaçıdır. Ahşabın dışında tek dokunuş ile evin havasını değiştirecek birçok öneri bulunmaktadır.

Cam aksesuarlar özellikle salon ve oturma odasının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle klasik ve avangard dekorasyonlarda cam aksesuarlar kullanılmazsa dekorasyonda yarım kalmışlık hissi oluşturmaktadır. Şık ve modern bir görüntü sağlayan cam aksesuarlar aynı zamanda ofislerde de kullanılmaktadır. Tercih edilen cam aksesuarlara; vazolar, şekerlikler, sürahiler, şamdanlar ve biblolar gibi örnekler verilebilir. Kullanacağın yaşam alanına göre sen de cam aksesuarı gözden geçirebilirsin.

Tarzınla uyumlu avize veya abajur kullanabilirsin. Tavandan sarkan avizeler en klasik aydınlatma yollarından biridir. Özellikle klasik ve avangard tarzlarda cam avizeler tercih edilmektedir. Diğer tarzlarda ise daha modern ve şık avizeler kullanılmaktadır. Aynı zamanda yan sehpalarında masaüstü aydınlatmalar da tercih edebilirsin.

Porselen tabaklar da birçok tarzla birlikte kullanılabilmektedir. Özellikle klasik ve modern tarzı destekleyen dekoratif tabaklar duvarlarınıza şıklığı ve zarafeti getirirken tek dokunuşla evin havasını değiştirecek aksesuarlar olarak görülmektedir.

Aynalar, küçük evler için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Alana derinlik katmada oldukça başarılı olan aynalar, odanın odak noktasını üzerinde toplama konusunda da yol gösterici özelliğe sahiptir. Salonun havasını değiştiren aksesuar modelleri arasında bulunan aynalar, aynı zamanda aydınlık bir ortam yaratmaya da yardımcı olmaktadır. Estetik görüntüsü sayesinde, dekoratif etki yaratman oldukça mümkündür. Aynı zamanda duvarlarında çeşitli tablolar, duvar kağıtları, duvar stickerları ve sevdiğin fotoğraflarını da kullanabilirsin. Parçalı tablolar ve çerçeveli tablolar son yıllarda özellikle duvar dekorasyonlarında en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Duvarı sıkıcılıktan kurtararak, renk ve çekicilik katmak tablolar sayesinde daha kolay hale gelmiştir.

Kitaplığın mevcut ise, dekoratif kitap dayanakları kullanabilirsin. Ahşap kitaplık içinde kullanacağın kitap dayanakları ve dekoratif aksesuarlar çok şık bir görünüm katacaktır. Aynı zamanda kitaplarının yanında kullanacağın metal objeler de oldukça ilgi çekici olacaktır. Kitaplık olarak farklı şekillerde rafları, duvara monte ederek kullanabilirsin. Duvara monte edilen raflar sayesinde yerden tasarruf sağlamış olacaksın. Kitaplık olarak kullandığın rafların altına renkli bir berjer ve ayaklı bir abajur ile kendine okuma köşesi yaratabilirsin. Yerin müsaitlik durumuna göre berjerin önünde ayak uzatma taburesi de tercih edebilirsin. Berjerin yanında ise, dergilik / gazetelik kullanabilirsin. Hasırdan yapılmış eşyalar da dekorasyonlara hoş bir hava katmaktadır. Hasır eşyalara, dekoratif hasır sepetler örnek verilebilir. Sepetleri de gazetelik veya dergilik olarak kullanabileceğin gibi ayrıca büyük boylardaki hasır sepetlerin üzerine cam yerleştirerek orta sehpa olarak da tercih edebilirsin.

Odanın havasını değiştiren dekorasyon önerilerine kırlentleri de ekleyebilirsin. Kırlentler tarzın nasıl olursa olsun, koltuğun havasını değiştirmende yardımcı bir aksesuar olarak görülmektedir. Özellikle düz renkli koltuklarda desenli kırlentler, odanın atmosferini kolayca değiştirecektir.

Eve tazelik katmak için canlı çiçekler kullanmalısın. Çiçeklerini renkli saksılar kullanarak şık bir hale getirebilirsin. Canlı çiçekler kullanamıyorsan yerine renkli plastik çiçekler tercih edebilirsin. Kullandığın çiçekler ile soğuk ve kasvetli havalarda evinde yaz aylarını yaşaman mümkün.

Perdeler evimizin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle doğru tercihler yapılarak dekorasyon başarılı şekilde tamamlanabilir. Özellikle desenli perdeler tarzını tamamlayıcı nitelik taşımaktadır. Odanın genel havasına uygun ve benzer renkler tercih edilmelidir.

Kokulu mumlar veya tütsüler ile odanın ambiyansını kolayca değiştirebilirsin. Mumlarını sevimli fenerler yardımı ile huzur veren bir ortam haline getirebilirsin. Aynı zamanda evinde kullanmadığın eşyaları geri dönüşüm ve kendin yap projelerinden yararlanarak kullanabilirsin. Emeğin ile yaptığın bir dekorasyon ürününün, senin için farklı bir değere sahip olacağını unutmamalısın. Sehpalarını farklı renkler ile kaplayarak odana ve tarzına uygun hale getirebilirsin. Koltukların üzerinde renkli örtüler kullanabilirsin. Küçücük bir değişimin bile sana ve evine ne kadar iyi geldiğini görünce şaşıracaksın.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0