%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 10 Saat 43 Dakika

Bahçe Aydınlatması Önerileri & Fikirleri

Bahçenizde doğru ışık ile güzel bir ortam yaratabilmeniz için bahçe aydınlatma ipuçları bu yazıda. Tıklayın, bahçeniz için en doğru aydınlatma tercihini daha kolay bir şekilde yapın.

İç mekân dekorasyonunun yanı sıra yaşam alanının tarzını belirleyen bir diğer unsur ise, bahçe dekorasyonu. Peki, bahçe dekorasyonu sadece mobilya seçimleri ile mi sınırlı? Elbette, hayır! Bahçe dekorasyonunun en önemli kısmını şüphesiz, bahçe aydınlatması oluşturuyor. Gündüzleri gün ışığı ile ışıl ışıl bir görünüme sahip olan bahçeler, geceleri işlevsel ve estetik bir aydınlatma kurgusuna ihtiyaç duyuyor. Öyleyse, kullanışlı bir bahçe aydınlatması nasıl olmalı? Bahçe ışıklandırmasında hangi ürünler nasıl kullanılır? İşte, bu soruların cevapları ve daha fazlası...

LED Ürünlerle Bahçe Aydınlatması

Bahçe aydınlatması LED teknolojisi ile çok farklı şekillerde kurgulanabilir. Örneğin; merdiven basamakları, yürüyüş yolu gibi alanlarda zeminde aydınlatma sağlayan LED ürünleri kullanabilirsin. Bunun yanında bahçe duvarlarında LED ışıklarla birbirinden şık dekoratif tasarımlar yapabilirsin. Zeminden yukarıya doğru ışık veren şerit LED’leri kullanarak sarmaşıklarla zenginleştirilmiş bir bahçe duvarını yumuşak bir ışıkla zenginleştirebilirsin.

Dekoratif ve Kullanışlı Bahçe Aydınlatma Aplikleri

Tıpkı iç mekân aydınlatmasında olduğu gibi bahçe aydınlatması için de dekorasyon tarzına uyumlu armatürler kullanman gerekir. Bunun için seçeceğin bahçe aydınlatma aplikleri, dekoratif fenerler, sokak lambaları ve diğer bahçe aydınlatma armatürleri ile bahçenin dekorasyon tarzı arasında ilişki kurmaya özen göstermelisin. Örneğin, bohem bir stil oluşturmak istiyorsan otantik tarzdaki ikinci el bahçe aplikleri ile duvarlarını süsleyebilir; salaş bir hamak, makrome detaylar, renkli koltuklar ve bambu mobilyalarla havalı bir bahçe dekorasyonuna imza atabilirsin. Bahçende öne çıkarmak istediğin alan hangisiyse, bu alanda bahçe apliklerini simetrik bir şekilde yerleştirerek son derece şık ve işlevsel bir aydınlatma uygulayabilirsin. Oturma alanı senin için önemli ise, koltukların arkasında kalan duvar yüzeyini dekoratif apliklerle aydınlatabilirsin. Ya da havuz kenarındaki boş bir duvarı, doğal taş ile kaplatıp dekoratif apliklerle süsleyerek bahçende muhteşem bir görüntü oluşturabilirsin.

Bahçe Aydınlatması İçin Yaratıcı Kendin Yap Fikirleri

Bahçe dekorasyonuna renk katacak, bütçe dostu öneriler arıyorsan bu “kendin yap projeleri” tam sana göre! Kendi başına yapabileceğin rengarenk aydınlatma armatürleri ile harika sonuçlar elde edebilirsin. İşte, kolay malzemelerle bahçe aydınlatması yapımı için birkaç öneri:

1. Evde Biriken Cam Kavanozları Değerlendir

  • Evde biriken salça, turşu, mayonez, reçel, zeytin vb. kavanozlarının dış etiketlerini soymakla işe başla!
  • Tamamen saydam hale gelen kavanozları istediğin renkte cam boyası ile renklendir.
  • Hazır satılan duyları bu kavanozların içine yerleştirebilmek için kavanoz kapaklarında uygun delikler aç.
  • Duyları kavanozların içine sarkıttıktan sonra, farklı renklerdeki kavanozları bir araya getirerek dilediğin gibi bir aydınlatma elemanı tasarlayabilirsin. Bu tasarımı bahçedeki ağaçların dallarına, verandanın tavanına veya bahçe duvarlarına asarak kullanabilirsin.

2. Japon Fenerlerini Zenginleştir

Bahçe aydınlatması için sık tercih edilen japon fenerlerini sade bir görünümden kurtarmak için küçük müdahalelerde bulunabilirsin. Böylece onları, gösterişli birer aydınlatma ürününe dönüştürebilirsin. Bunun için krepon kağıtlarını kullanarak farklı çalışmalar yapmayı deneyebilirsin. Basit bir örnek istiyorsan, seçtiğin renkteki krepon kağıdından 7 cm çapında daireler kesip; bu daireleri japon fenerinin etrafına yapıştırmayı dene ve katmanlı bir görünüm yarat!

3. Yılbaşı Işıklarını ve Pilli LED Lambaları Kullan

Kendin yap aydınlatma projelerinin vazgeçilmez elemanlarından olan yılbaşı ışıklarını, bahçe duvarlarına veya ağaçlara dolayabilirsin. Ya da cam kavanozların içine bu ışıkları yerleştirerek kendi aydınlatma armatürünü tasarlayabilirsin.

Mum şeklindeki pilli led lambaları ise tek başına kullanabileceğin gibi; japon feneri, şamdan ve kavanoz gibi farklı ürünlerin içine yerleştirerek de değerlendirebilirsin.

Bahçe aydınlatması için bunların haricinde kullanabileceğin ürünler de mevcut. Örneğin, bahçe fenerleri ve solar aydınlatma çözümlerine göz atabilirsin. İlkbahar ve yaz akşamlarında, bahçe keyfine gündüzleri kaldığın yerden devam etmek istiyorsan, bahçe aydınlatmasına önem vermen gerektiğini unutma!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0