Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 7 Saat 53 Dakika

Ev Dekorasyon Fikirleri

Eviniz için en güzel ev dekorasyon fikirleri bu yazıda sizi bekliyor. Birbirinden şık ev dekorasyon fikirlerini inceleyin, evinizde ucuz ve güzel görünümlü değişim başlatın.

Ev dekorasyonları tarza, zevke ve alana göre farklılık gösterse de bazı bilgiler sayesinde evler daha kullanışlı bir hal alıyor. Özellikle küçük ev dekorasyonlarında alanı daha verimli kullanmak için bazı ipuçlarına dikkat etmek gerekiyor. Küçük ev dekorasyonlarında büyük mobilyalar yerine daha az yer kaplayan mobilyaların tercih edilmesi, dekorasyonlarda daha etkili dokunuşlar bırakıyor. Bunun yanı sıra ev dekorasyonlarında eşya seçerken fonksiyonel mobilyalara yer vermek gerekiyor. Gereğinden fazla eşya ile doldurulmuş evler, boğucu bir atmosfere sahip oluyor. Az eşya kullanımı ile alanda ferah bir dekorasyon oluşturulurken algısal dağılma da engellenmiş oluyor. Dekorasyonlarda çok fazla eşya kullanımının tercih edilmesi birçok problemi de beraberinde getirebiliyor. Yaşam alanlarını kısıtlaması, daha sinirli ve gergin bir ruh haline sebep oluyor. Bunun yanı sıra temizliğin daha fazla zaman alması da dinlenme sürelerini azaltıyor.

Ev dekorasyonlarında depolama alanları da oldukça büyük bir öneme sahip… Tarzın ve stilin ne olursa olsun depolama alanları dekorasyonların kurtarıcısı oluyor. Dağınıklığı önleyen depolama alanlarını evin her noktasında kullanmak düzenli yaşamın en önemli adımını oluşturuyor.

Tarza göre tasarlanan dekorasyonlar daha belirgin bir çizgiye sahipken, özgün dekorasyonlarda ise bireysellik ön plana çıkıyor. Sade dekorasyonlardan hoşlanıyorsan, beyaz, gri ve krem gibi renklerin hakim olduğu dekorasyonları tercih edebilirsin. Country ve İskandinav tarzı dekorasyonlar sade tasarım sevenlerin tercih edebileceği stiller arasında yer alıyor. Ahşap eşyalarında ön plana çıktığı bu dekorasyonlarda pastel tonlara da yer veriliyor.

Country tarz dekorasyonlarda eskitme görünümlü eşyalar ile vintage bir görüntü oluşturulabilir. Country tarz salon dekorasyonlarında eskitilmiş konsollar dekorasyonlara ayrı bir şıklık katıyor. Yemek masası seçiminde yine eskitilmiş ayaklara sahip masalar ile dekorasyonda denge yaratılıyor. Sırt kısmı fileli gibi görünen ahşap sandalyeler ise zamanda yolculuğa çıkarıyor. Dekorasyonunda şıklık yaratmak istiyorsan country tarz için seçtiğimiz eşyalara buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

İskandinav dekorasyonlarda ise işlevsellik ve sadelik ön plana çıkıyor. Az eşyanın tercih edildiği İskandinav dekorasyonlarda, sadelik prensibi ile beyaz, krem ve gri gibi açık renkler tercih edilerek aydınlık ve ferah bir dekorasyon oluşturuluyor. Aynı zamanda bu dekorasyonda da ahşap mobilyalara çokça yer veriliyor. Minimalist ve işlevsel mobilyalar ile harmanlanan İskandinav stil, küçük alanlar içinde mükemmel çözümler sunuyor. İkea minimalist tasarımlı mobilyaları ile İskandinav stilde modern dokunuşlar yaratıyor. Senin için seçtiğimiz ikea mobilyalara ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.

Rustik dekorasyonlarda ise az işlenmiş ahşap ile doğal bir görüntü yakalanmaya çalışılıyor. Country tarz ile benzerlik gösteren rustik tarzda, ahşap kendi renk tonlarına yakın olarak kullanılıyor. Ahşabın heybetli yapısı ile tasarlanan orta sehpalar, alanda salaş bir görüntü oluşturuyor. Rustik stilde, ağacın kusurlu yapısı, damarları ve dokusu daha net şekilde belli oluyor. Doğadan ilham alınarak dekore edilen bu tarz, evlere mistik bir hava katıyor. Kırsal yaşam belirtileri sunan bu tarzı kendi zevklerine göre birçok farklı şekilde tasarlayabilirsin.

Gösterişli dekorasyonlardan hoşlanıyorsan avangard stili tercih edebilirsin. Altın, bronz ağırlıklı detayları ve işlemeli mobilyaları ile kendini abartılı şekilde ön plana çıkaran bu tarz sayesinde dekorasyonlarda hareketleniyor. Günümüzde, en çok tercih edilen stil olarak karşımıza çıkan avangard tarz, bize nostaljik bir hava da sunuyor. Avangard tarzı dekorasyonlarda zenginlik ve şıklık aynı anda ön plana çıkıyor. Altın varaklı detaylar ve parlak kumaşa sahip mobilyalar bu tarzı daha ihtişamlı gösteriyor. Kapitone işlemeleri ve taçlı mobilyaları ile kendine has bir görüntü oluşturuyor.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0