Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 6 Saat 26 Dakika

Bahçede Salon Rahatlığı İçin Öneriler

Günlük yaşamda küçük molalara ihtiyaç duyduğumuz anları keyifli hale getiren bahçelerimiz, yazın gelmesiyle birlikte hayatımızda aktif olarak rol almaya başladı. Doğaya olan özlemimiz arttıkça evdeki konforumuzu bahçelerde arıyoruz.

Doğayla iç içe yaşamak bizi daha sakin ve huzurlu bir insan haline dönüştürüyor. Yeşil örtünün iyileştirici etkisi, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatıyor. Havaların ısınmasıyla kapılarımızı doğaya açtığımız şu günlerde, sıcak havaları daha yaşanır kılmanın yolları açık alanları aktif kullanmaktan geçiyor. Enerjisi yüksek olan yaz mevsiminin keyfini en çok da çocukların çıkardığı aşikar… Şehir yaşantısı sadece bizi değil, çocuklarımızı da etkiliyor. Bizim gibi çocuklarımızın da doğaya ihtiyacı var. Koşup, oyun oynayabilecek alanları sınırlı olan çocukların doğayla ilgili deneyimlerinin daha az olduğu ve enerjisini atamadığı için daha agresif tavırlar sergilediğini biliyoruz. Bu nedenle özelikle şehir yaşantısında küçük de olsa bir bahçe sahibiysen bu alanı mutlaka akılcı ürünlerle değerlendirerek, daha keyifli hale getirmelisin.

Günlük yaşamda küçük molalara ihtiyaç duyduğumuz anları keyifli hâle getiren bahçelerimiz, yazın gelmesiyle birlikte hayatımızda aktif olarak rol almaya başladı. Doğaya olan özlemimiz arttıkça evdeki konforumuzu bahçelerde arıyoruz. Kahvaltıların ve akşam yemeklerinin yendiği, uzun sohbetlerin edildiği, ılık akşam rüzgârların tenimizi serinlettiği, yeşille iç içe olan alanları kim sevmez ki? Böyle keyifli vakitleri rahatsız bahçe mobilyalarında geçirmek tadını kaçırabilir. Bu nedenle bahçe mobilyası seçimi de salon mobilyası kadar önemlidir. Zira yaz aylarında en çok vakit geçireceğin yerlerin başında gelir. Küçük bir bahçeye sahipsen, bahçe mobilyaları seçiminde daha temkinli davranmalısın. İlk olarak kafanda bir yerleşim planı çıkarmalısın. Nelere öncelik vereceğini bu yerleşim planına göre belirleyebilirsin. Çocukların içinde mutlaka bir köşe ayırmayı unutmamalısın.

Küçük alanlar için akılcı çözümler sunan, katlanabilir mobilyalardan tercih ederek, alandan tasarruf sağlayabilirsin. Yazın vazgeçilmezleri arasında yer alan tik mobilya çeşitlerine de mutlaka bir göz atmalısın. Daha rahat parçalar istiyorsan, çift kişilik salıncaklardan veya bahçe için özel tasarlanmış yumuşak minderli koltuklardan da tercih edebilirsin. Tik veya rattan gibi bahçe mobilyalarını da istediğin türde yumuşak minderlerle süslemen mümkün. Ayrıca bahçende puflara, döküm bahçe mobilyalarına, bistro setlere, hasır mobilyalara veya ferforje bahçe setlerine de yer verebileceğini unutmamalısın. Ana mobilya olarak tercih edeceğin birçok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında tercih yaparken, tarzına ve genel havayla uyumlu olmasına özen göstermelisin. Ayrıca dış mekân için mobilya seçiminde, iklim koşullarına uygun eşyalar tercih etmelisin. Aynı zamanda evdeki birey sayısı da mobilya seçiminde büyük rol oynamaktadır. Çekirdek aileye sahipsen, kısıtlı alanında mobilya tercihlerini, daha az ve daha konforlu eşyalardan yana yapabilirsin. Kalabalık bir ailen varsa, kısıtlı alanın için daha kompakt çözümler sunan katlanabilir ürünler arasında tercih yaparak alanını olabildiğince aktif şekilde değerlendirmelisin. Ayrıca kısıtlı alanlarda aktif çözümler sunan banklı piknik masasını da listene ekleyebilirsin. Banklı piknik masasını kullanarak, çocuğun içinde bahçende keyifli bir oyun alanı oluşturabilmen mümkün.

Dış mekân için kullanılan yastık veya minder kumaşlarının kolay temizlenebilir olması, kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bu nedenle leke tutmayan kumaşlar veya daha koyu renkli kumaşlar tercih edebilirsin. Minderlere hareket katmak için; ikat, suzani, geometrik veya zikzak desenlerinden yardım alabilirsin.

Güneş ışınlarından doğrudan etkilenmemek için mutlaka şemsiye veya tente gibi ürünler tercih etmelisin.

Katlanabilir bahçe masaları veya sehpalar ile alanını daha kullanışlı hâle dönüştürebilirsin. Masa veya sehpalar en çok ihtiyaç duyduğumuz eşyalar arasında yer almaktadır. Bir şeyler atıştırırken, çay veya kahve içerken varlığına mutlaka ihtiyaç duyarız. Masa ve sehpalar, bahçede geçireceğin zamanı daha kullanışlı ve konforlu hâle dönüştürme konusunda fazlasıyla başarılılar. Alandan tasarruf etmek için; yine katlanabilir veya mini formlarda tasarlanmış mobilyalar arasından seçim yapabilirsin.

Aksesuarları da unutmamak gerekir. Aksesuar, o alanın makyajı gibidir. Daha davetkâr ve şık görünmesine neden olur. Ev dekorasyonlarında olduğu gibi bahçe dekorasyonlarında da aksesuarlar özenle seçilmelidir. Heykel, biblo, vazo, hasır eşyalar ve aydınlatma gibi pek çok seçenek arasından tercih yapılabilir.

Bahçen için aradığın her şeyi ve daha fazlasını senin için seçtik. Salon rahatlığını bahçende hissetmek istiyorsan senin için özenle seçtiğimiz mobilyalara göz atabilirsin. Üstelik her tarza ve bütçeye hitap edebilen geniş ürün yelpazemiz sayesinde bahçeler daha konforlu ve davetkar!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0