%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 10 Saat 19 Dakika

İlgi Çekici ve Değişik Evler

Çok severek aldığın bir eşya, bir süre sonra o kadar çekici gelmeyebilir yerini farklı şeylerle doldurmak isteyebilirsin. Ya da almayı planladığın eşyayı ‘diğer eşyalar ile uyumu nasıl olur? – evime gelen misafirlerin düşünceleri nasıl olur?’ gibi tereddütlerden dolayı almayı erteleyenlerdensen, bu yazımız tam sana göre… Ev dekorasyonuna farklı bir hava katman ve sıradanlıktan kurtulman için ilgi çekici evleri senin için araştırdık!

Her şeyde olduğu gibi ev dekorasyonunda da sürekli yenilenme ve tazelenme ihtiyacı hissediyoruz. Sürekli farklılık arayışında olmak, yeni bir şeyler keşfetmek ve keşfettiğinden zevk almak insanoğlunun doğasında var. Çok severek aldığın bir eşya, bir süre sonra o kadar çekici gelmeyebilir yerini farklı şeylerle doldurmak isteyebilirsin. Ya da almayı planladığın eşyayı ‘diğer eşyalar ile uyumu nasıl olur? – evime gelen misafirlerin düşünceleri nasıl olur?’ gibi tereddütlerden dolayı almayı erteleyenlerdensen, bu yazımız tam sana göre… Ev dekorasyonuna farklı bir hava katman ve sıradanlıktan kurtulman için ilgi çekici evleri senin için araştırdık!

Öncelikle ev dekorasyonu için çok büyük bütçeler ayırmana gerek yok, farklı bir bakış açısı, biraz el becerisi ve biraz da cesaret ile dekorasyonunda farklılık yaratabilmen mümkün!

Shabby Chic Dekorasyon

Vintage tarzından esinlenilmiş bir stil olan ‘shabby chic’ kelime anlamı olarak eski püskü şıklık anlamı taşıyor. İkinci el eşyaların ve vintage eşyaların çokça yer aldığı bu tarzda; genellikle beyaz, krem ve pastel tonlar ön plana çıkıyor. Nostaljik esintilerin romantizm ile buluştuğu bu tarz dekorasyonda daha yumuşak bir hava oluşturmana olanak sağlıyor. Hikayesi olan mobilyaları seviyorsan bu tarzı evinde deneyebilirsin. Eskitme ve el boyaması mobilyalara da yer verebileceğin bu stili oturma odası, salon, mutfak veya banyo gibi evinin çeşitli alanlarında kullanabilirsin. Üstelik shabby chic stilini çok küçük bütçeler ayırarak dekorasyonuna yansıtabilmen mümkün!

Modern Dekorasyon

Modern dekorasyon, genellikle çağdaş dekorasyonla bağdaştırılarak hayatımıza girmiş olan bir tanımdır. Günümüz teknolojileri ile üretilen çeşitli mobilyaları kullanarak yapılan dekorasyona çağdaş dekorasyon denilmektedir. Ancak yanlış yaygın kullanımdan dolayı modern dekorasyon olarak tanımlanmaktadır. Modern dekorasyon 20.yüzyılın başlarında doğan bir tasarım hareketi olarak bilinmektedir. Modern tarzda mobilyalar ve dekorasyonda kullanılan diğer ürünler krem ve toprak tonlarını içermektedir. Çok fazla rengi içerisinde barındırmayan sade ve dinlendirici özelliği bulunan bu tarzda ahşabın en doğal haline de rastlamanız mümkün…

Modern dekorasyonun çağdaş dekorasyon ile birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan lüks ve kusursuz görünüm ise dekorasyonda zenginlik algısını yükseltmektedir. Sade, şık, modaya uygun bir görünüm sunan bu karma stil sayesinde dekorasyonlar daha benzersiz bir hal almaktadır. Modern dekorasyonun çağdaş dekorasyon ile evrimleşmiş halinde teknolojik mobilyalarda kendine yer edinmiştir. Bu tarzda gri renk tonu duvar renklerinden mobilya döşemelerine kadar birçok yerde görülmektedir. Geniş kolçaklı koltuklar sayesinde dekorasyon rahatlatıcı bir etkiye kavuşmaktadır. Modern tarzın birçok farklı kullanım şekli ortaya çıkmıştır. Ayrıca modern tarz, etkin kullanıldığında oluşturduğu ciddi ve soğuk hava nedeniyle ofis dekorasyonlarında da fazlasıyla tercih edilmektedir.

Etnik Dekorasyon

Birbirinden farklı tarzlara ve alanlara ait olan eşyaları seçerek ve bir araya getirerek kullanma anlamı içermektedir. Etnik dekorasyon, farklı kültürleri, farklı renkleri ve farklı tarzları bir arada kullanabilme özgürlüğü sunmaktadır. Bu tarz ile ilgi çekici ve değişik bir dekorasyon yaratman oldukça kolay… Etnik tarz, zıtlıklardan uyum sağlayarak uyumsuzluğun uyumunu oluşturmaktadır. Karmaşık gibi görünse de her obje tek tek incelendiğinde farklı kültürel değerleri anlamlı şekilde bir araya getirmektedir. Özünde yöresellik bulunan bu stilde, antika ve ikinci el eşyalara da fazlasıyla yer verilmiştir. Etnik dekorasyonda el işçiliği yüksek mobilyalar daha zengin bir algı oluşturmaktadır. Sıcak renk tonları da bu stilde yoğun şekilde hissedilmektedir.

Çeşitli desenlere ve renklere sahip döşemelik kumaşlar, oturma alanı yere yakın mobilyalar ve parlak ipek yastıklar bu tarzın öne çıkan parçaları arasında yer almaktadır. Masif ahşap mobilyalar da etnik dekorasyonun simgesi haline gelmiştir. Aynı zamanda ikat desenini yoğun şekilde barındıran bu tarz sayesinde evler geleneksel tarzdan uzaklaşmaktadır. Özellikle farklı kültürlere ilgi duyuyorsan bu tarzı evine yansıtarak özgün ve dikkat çekici bir dekorasyona sahip olabilirsin.

Rustik Dekorasyon

Rustik dekorasyonun en önemli özelliği dekorasyonda kullanılan tüm parçaların olabildiğince az işlem görmüş olmasıdır. Doğala yakınlığı ve parçaların kusurlu görünüşü tarzı daha özel kılmaktadır. Rustik dekorasyonun öne çıkan parçası ahşaptır. Pürüzlü ve yıpranmış görüntüsü sayesinde farklı bir dekorasyon oluşturmana yardımcı olacaktır. El yapımı ürünlerin ve aksesuarların çokça yer aldığı bu stilde, otantik desenlere de sık sık rastlanmaktadır. Sehpa ve orta sehpa gibi dekorasyonu tamamlayıcı unsurlarda işlem görmemiş kütükler kullanarak doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0