Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 7 Saat 11 Dakika

Dekorasyonda Yaz Trendleri

Yaz mevsiminin yüksek enerjisiyle, sende evini tazele!

Yaz mevsimi, yüksek enerjisi ile hepimizi mutlu etmeyi başarıyor. Deniz, tatil, kamp, piknik ve yazlık mevsimi olarak görülen yılın en samimi ayları içimizi ısıtıyor. Bizi doğayla buluşturan yaz mevsimi adeta ruhumuzu dinlendiriyor. Ev dekorasyonları da mevsimsel değişikliğe ayak uyduruyor. İç mekânların bir çırpıda havasını değiştiren yaz mevsiminde; koyu renklerin yerini, canlı renkler alıyor. Böylece açık tonlar ile iç mekânlar daha hafif bir görünüme ulaşıyor. Dinlendiren beyazlar ve maviler ile cezbeden dokular ön plana çıkıyor. Bu sayede evlerinde enerjisi yükseliyor. Özellikle sıcak hava dalgalarını psikolojik olarak uzaklaştırdığı düşünülen mavinin tonları, yaz aylarında büyük rol oynuyor. Serin ve rahatlatıcı görünümü ile de dekorasyonları şekillendirmeyi başarıyor. Kimi zaman romantik görünen bu renk, kimi zamanda uyumlu ve yalın görüntüsüyle mest ediyor. Yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından olan çiçek desenleri de bej, camel, beyaz ve taba gibi renklerle ön plana çıkıyor.

Yaz mevsiminin yüksek enerjisiyle, sende evini tazele!

Evine sıcaklık katman için önemli rol oynayan keyif köşeleri bu yazda ön plana çıkıyor. 2018 dekorasyon trendlerinde balkon veya teras gibi yaz mevsimin en çok kullanılan alanları, keyif köşeleri ile kendini daha enerjik hissettiriyor. Compact ve basit formlar yılın trendleri arasında yer alıyor. Özellikle compact formlar, küçük alanlar için aktif çözümler sunuyor.

Ev dekorasyonlarındaki önemli nokta, evin her zaman zevk ve ihtiyaçlarına göre dizayn edilmesidir. Sevdiğin renkleri, rahat eşyalar ile birleştirdiğinde keyifli bir alan oluşturduğunu fark edeceksin. Ancak dekorasyonlarında yaz trendlerinden yararlanmak istiyorsan, daha canlı renkler seçmelisin. Mesela küçük balkonunu, sarının veya mavinin en canlı tonuna boyayabilirsin. Bu rengi daha da ön plana çıkarmak için pop art tabloları, sevdiğin film afişlerini veya hoşuna giden kitapların kapak tasarımlarından yardım alarak, kendi tarzına özgü tablolar oluşturabilirsin. Küçük alanlarda uyumlu olan ferforje masa ve sandalyelerden de tercih edebilirsin. Aksesuarları da mutlaka atlamamalısın. Özellikle mutfak, balkon ve teras dekorasyonlarında ana mobilya kullanımı kısıtlı olmasından dolayı, aksesuarlara daha fazla yer vermelisin. Balkon dekorasyonunda uyguladığın, odak noktasını ön plana çıkarma tekniğini, salon dekorasyonunda veya oturma odası dekorasyonunda da kullanabilirsin. Odanın bir köşesini kullanarak odak noktası oluşturabilirsin. Bu alanı mevcut olan renkten farklı bir renge boyayarak daha ilgi çekici bir hâle getirmelisin. Bu alanda tekli koltuk kullanarak rahat bir görünüm sergileyebileceğin gibi puf veya sallanan koltuk da tercih edebilirsin. Aksesuarlar veya duvar rafları ile farklılık yaratabilirsin. Aynı zamanda farklı aydınlatma seçimi yaparak o alanı ön plana çıkarabilmen de mümkün.

Serinlik hissiyatını arttıran çözümler için soğuk renklerden yardım almalısın. Tercih edeceğin sehpayı bu tonlarda seçebilirsin. Rengini beğenmediğin dolapların var ise bunları yapışkanlı folyolardan yardım alarak, canlı renklerle kaplayabilirsin. Açık renkli koltuklara sahipsen, üzerlerinde mavi tonlarında keten veya terletmeyen örtüler kullanabilirsin. Kırlent seçimlerinde de yine canlı tonlar ve baskılı yastıklar tercih edebilirsin. Ana eşyalarda oldukça açık renkler tercih ederek, aksesuarları veya tamamlayıcı eşyaları ön plana çıkarabilirsin. Özellikle aksesuarlarda ve tamamlayıcı eşyalarda cesur seçimler yapmaya özen göstermelisin. Perde seçiminde ise; yine 2018 yaz trendlerini göz önünde bulundurarak açık renkler, pastel renkler ve desenli perdeler tercih edebilirsin. Yaz aylarında halı yerine daha çok renkli kilimlere yer verebilirsin. Özellikle küçük alanlara serilen mini kilimler, serinlik hissiyatını arttırıyor. Temizliği ve kullanımı daha pratik olan kilimlerin, desen ve renk yelpazesinin genişliğinden dolayı, her tarza ve her alana kolaylıkla hitap edebilmesi mümkün…

Yatak odasında da benzer uygulamalar ile baharın enerjisini odana taşıyabilirsin. Özellikle dinlenmek için kullanılan bu alanların olabildiğince sade ve fonksiyonel olması gerekmektedir. Yorucu renkler, kalabalık ve gereğinden fazla eşyalardan dolayı boğucu gelen alanların, insanları olumsuz yönde etkilediği ve huzursuzlaştırdığı belirlenmiştir. Bu alanlarda açık renk mobilyalara daha çok öncelik tanıyabilirsin. Dinlendirici etkisinden dolayı mavi ve yeşil tonlarına bu alanda da yer verebilirsin. Aynı zamanda kırmızı ve bordo gibi renkleri de uykuya daha hızlı dalmana yardımcı olacağından dolayı tercih edebilirsin.

2018 ev dekorasyonu trendleri için web sayfamızı ziyaret ederek, dekorasyonuna ve zevkine en uygun parçayı üstelik oldukça uygun fiyata temin edebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0