Antre Dekorasyonunun 10 Farklı Yolu

Misafirlerini karşılamanın en güzel yolu antreni güzelleştirmek!

Dairenin içeri girilen ilk bölümü anlamına gelen antre, hepimizin evinde oldukça kullanışsız bulduğumuz küçük alanlardır. Ancak bu küçük alanları da evimizin en sevilen ve en dikkat çeken yerlerinden yapmamız mümkündür. ‘İlk görünüş’ ev dekorasyonu için de fazlasıyla önemlidir. Özellikle evinize gelen misafirlerin ilk gördüğü ve eviniz hakkında ilk intibanın oluştuğu yer olarak da değerlendirilebilmektedir. Antre tasarımları, büyüklükleri ile doğru orantılı olacak şekilde dekore edilmelidir. Aynı zamanda antre tasarımlarında, evin diğer bölümlerine erişimin engellenmemesine dikkat edilmelidir. Portmanto, ayakkabılık ve dresuar kullanımları ile klasikleşen evinizin bu alanını yaratıcı fikirler ile renklendirebilirsin. Üstelik antre dekorasyon fikirleri ile ekonomik olarak bütçeni zorlamadan, sıkıcı antreni stil sahibi bir alana dönüştürmen mümkün.

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonlarında olduğu gibi antre dekorasyonunda da ilk olarak tarzını belirlemen oldukça doğru bir adım olacaktır. Tarzını belirledikten sonra o tarza uygun duvar renkleri tercih edebilirsin. Mesela İskandinav tarzına veya Country/Kır evi tarzına daha yakınsan, duvarlarında ve dresuar modellerinde beyaz renk tercih edebilirsin. Avangard ve klasik tasarımlardan hoşlanıyorsan, altın ve gümüş rengini ayakkabılık kapılarında veya seçtiğin dresuar modellerinde kullanabilirsin.

1) Geri dönüşüm olarak değerlendirebileceğin dolaplar mevcut ise ve yer problemi yaşamıyorsanız, dolapları yapışkanlı folyolar ile renklendirerek, hol dekorasyonlarında depolama alanları yaratabilirsin. Aynı zamanda bu alanlarda kullanmayı planladığın dolaplar küçük ise, üzerinde çeşitli desenlerde minderler kullanarak kendine, ayakkabını giyerken oturabileceğin alanlar oluşturabilirsin. Eskitilmiş küçük bir masa ile de hoş dekorasyonlar elde edebilirsin. Üzerinde dekoratif olarak kullanabileceğin çevirmeli telefon modelleri veya plaklar ile zamanda yolculuğa çıkabilirsin.

2) Dolapların dışında ev girişi dekorasyonlarında küçük sedirler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Alanına uygun sedir kullanabilirsin.

3) Antrelerde gömme dolaplar tercih edilerek, çamaşır makinesini koyabileceğin veya kiler olarak kullanabileceğin bir alan yaratabilirsin. Aynı şekilde gömme vestiyerler de kullanışlı olduğundan oldukça fazla tercih edilmektedir.

4) Antre mobilyaları tercih ederken özellikle mevcut olan yeri kısıtlamamasına özen göstermelisin. Dresuar modellerinde tercih yaparken, küçük alana sahipsen oldukça küçük ve gösterişsiz modeller kullanırken, büyük alana sahipsen daha gösterişli modeller kullanmalısın. Özellikle küçük alanları daha derin göstermenin bir yolu olan ayna kullanımı da oldukça önemlidir. Doğru büyüklüğe sahip aynalar ile antreni olduğundan büyük gösterebilirsin. Aynı zamanda çeşitli Dresuar modellerine, web sayfamız üzerinden ulaşabilirsin.

5) Duvarlarda çeşitli aksesuarlar ile hoş görüntüler yaratabilirsin. Bunlara örnek olarak; resim çerçeveleri, duvara monteli dekoratif sepetler, farklı şekildeki saatler, tablolar, dekorasyonu tamamlayacak askılıklar ve anahtarını asabileceğin tasarım anahtarlıkları tercih edebilirsin. Antre dekorasyonlarında dekoratif raflar da oldukça fazla tercih edilmektedir. Dekoratif raflarını küçük objeler ile hareketlendirerek şık dokunuşlar elde edebilirsin. Aynı zamanda dekoratif rafların yerini son yıllarda pazar sandıkları almaktadır. Tarzına uygun olarak boyayarak, pazar sandıklarını raf olarak kullanabilirsin.

6) Led ışıklandırmalar ile karanlık alanlar mevcut ise, aydınlatabilirsin. Böyle durumlarda duvarlarınızda canlı ve açık renkler tercih ederek küçük alanları olduğundan büyük gösterebilirsin. Çeşitli duvar kağıtları ve duvar stickerları da kullanabilirsin. Özellikle sade antre dekorasyonlarında, kullanışlı olması ve değiştirilebilme özelliği bulunması nedeniyle duvar kâğıdı tercih edilmektedir.

7) Koridor dekorasyonlarında, daha geniş alana sahipsen küçük dekoratif sandıklar tercih edebilirsin. Dekoratif sandık tercihlerinde üçlü takım olan gizli sandıklar da kullanabilirsin. Böylelikle ev içerisinde kullanacağın terlikleri ve panduflarını depolama imkânı sağlamış olacaksın. Aynı zamanda dış görünüşüyle de hoş bir görüntü yaratmış olacaksın.

8) Güneş alan bir antreye sahipsen, büyük saksılarda çiçekler veya heykeller kullanarak köşeli alanları renklendirebilirsin. Şemsiyelikler kullanarak hoş görüntüler yakalarken, aynı zamanda şemsiyelerin için alan yaratmış olacaksın.

9) Yerde küçük kilimler veya alanı tam anlamıyla kapatmayacak halılar tercih etmelisin. Tercih edeceğin halılar büyük ise, alanının olduğundan küçük ve kalabalık görünmesine neden olacaktır.

10) Dar uzun antreleri dekore ederken, ahşap düşme kapak ayakkabılıkları tercih ederek yerden tasarruf edebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0