Amerikan Mutfak Modelleri

Son yılların en popüler mutfak modellerinden olan Amerikan Mutfaklar, ilgi çekici tasarımlarıyla herkesi etkilemeyi başarıyor.

Mutfak evimizin en önemli yerlerinden birisi olmakla beraber aynı zamanda en çok kullandığımız alanların başında gelir. Mutfaklarımızda dahil evimizin odaları kişiliğimizi yansıtır. Amerikan mutfak ise kişiliğinin yanında estetik görüşünü de ortaya çıkarır. Kullanılan ahşaptan tutun, elektronik eşyalara kadar hepsi yaptığımız dizayn seçimleridir. Hayatımızı geçirdiğimiz bu alanlardaki her dokunuş, her an bizim için bir önem taşır. Adını daha önce duymamış olman neredeyse imkansız olan Amerikan mutfak ise bu dizaynlardan birisi.

Amerikan mutfak nedir? Bu mutfak stili, açık alana önem veren bir zihniyete sahip. İşte bu nedenle yaşam alanı ile mutfak arasındaki bariyerler kaldırılmış oluyor. Yemeğini yaptığın, yediğin ve daha sonra oturduğun yer aynı alana dönüşmüş oluyor. Birçok kişinin tercih ettiği bu mutfak stili artık oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Mutfağına modern bir görünüş vermek istiyorsan Amerikan tipi mutfakları inceleyebilirsin.

Modern demişken, oturma odasının ve mutfağın ayrı olmasının birkaç sebebi var aslında. Bu nedenlerden dolayı Amerikan mutfak yaptırmaya karar verirsen bazı şeylere dikkat etmeni tavsiye ediyoruz. Öncelikle en çok dikkat etmen gereken detay; ses… Mutfağına aldığın beyaz eşyaların sessiz çalışıyor olduklarından emin olman gerek. Aksi takdirde oturma odanda vakit geçirirken rahatsız olabilirsin.

İkinci olarak, artık bu iki alanı birleştirdiğin için dizaynlarının uyuştuğundan emin olman lazım. Eğer bu iki detaya dikkat edersen Amerikan mutfağın harika olacaktır! Sana sunduğu açık alanın yanında evinde zaman geçirirken daha özgür hissedeceksin. Peki Amerikan mutfak nasıl olur? Nasıl modelleri vardır? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Amerikan Mutfak Modellerinin Farkları

Eğer Amerikan mutfak yaptırmayı düşünüyorsan bilmen gereken şeylerden birisi de bu dizaynların farkları ve yaşam alanını nasıl etkileyecekleri. Her şeyden önce düşünmen gereken senin evine nasıl uygulanabileceği olmalı. Kullanabileceğin alan dar ise daha düşük miktarda yer kaplayacak dizaynlara bakabilirsin. Bu durumda daha çok kullanılan u şekli modeli tavsiye edebiliriz. İkinci bir tezgah yerleştirmek için yerin var ise bağımsız bir tezgah senin için son derece rahatlatıcı olabilir.

Bağımsız tezgahlar kolaylık sağlamanın yanı sıra aynı zamanda estetik kaygılarını da yatıştırabilir. Fakat bunlardan daha önce alman gereken bir karar var. Mutfağının nasıl malzemelerden ve hangi renklerden yapılmasını istiyorsun? Amerikan mutfaklar bu konuda inanılmaz bir esneklik sağlar. Her türlü ahşap ve diğer malzemeleri kullanmana olanak tanır. Geriye kalan tek şey seçmen!

Aradığın mutfak antik bir hisse sahip olsun istersen Amerikan çiftlik evi stilinde bir mutfak ilgini çekebilir. Bu dizayn beyaza oldukça ağırlık vermekle beraber açık tonlu ahşapları da içinde barındırmaktadır. Koyu renkli bir halı ise mutfağına eksik olan sıcaklığı verebilir. Bu model sıcak ve konforlu bir his sağlar. Ayrıca ahşap aksesuarlar da bu stil için tamamlayıcı bir parçadır. Farklı aksesuarlar ile daha özgün dekorasyonlar oluşturulur. Ahşap aksesuarlar ile dekorasyonunu taçlandırmak istersen buraya tıklayarak senin için seçtiğimiz objelere göz gezdirebilirsin.

Eğer standart beyaz tonlu mutfakların dışına çıkmak istiyorsan rustik bir Amerikan mutfak tam aradığın şey olabilir. Alıştığımız açık renkli mutfaklar artık günümüzde bu şekildeki mutfaklar ile popülerlikte yarışıyor. Evine güney rüzgarlarını getirecek bu dizayn sana adeta bir tatil evindeymiş gibi hissettirecek!

Amerikan mutfağın modern bir görünüşe sahip olsun mu istiyorsun? O taktirde çerçevesiz ahşap eşyalar ile şık tonlardaki açık renklerin birleşimi sana basit fakat aynı zamanda lüks görünümlü bir yaşam alanı sağlayacaktır. Koyu renkleri tercih ederek, mutfağın şık görünümünü kaybetmeden sağlam bir histe verebilmen mümkün!

Birçok mutfak modelinden bahsettik. Fakat olasılıklar sonsuz! Kişisel zevklerin yaşamak istediğin alanı şekillendirir. Yaratıcılığını ortaya çıkart, bırakın evin kişiliğini yansıtsın.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0