Evinde Stresten Uzak Bir Köşe

Günlük hayatın koşturmacasından bir an olsun kaçmak, evinde kendine vakit ayırabileceğin özel bir köşe oluşturmak harika olmaz mı?

Günlük hayatın koşturmacasından bir an olsun kaçmak, evinde kendine vakit ayırabileceğin özel bir köşe oluşturmak harika olmaz mı?

Stresten uzak, sakin ve keyifle geçirebileceğin vakitler için sana birkaç ipucu hazırladık.

Kahve/çay köşesi oluştur

Günün yorgunluğunu atabileceğin bir bardak kahveni alıp rahatlayabileceğin bir köşe oluşturmak hem ruhuna hem de bedenine iyi gelecektir. İster tek başına, ister bir arkadaşınla olsun keyifli saatler geçirebilirsin. Bunun için ihtiyacın olan şey rahat bir koltuk, yardımcın olacak bir sehpa! Gerisi çay mı kahve mi sevdiğine bağlı?

Malzemelerin için küçük bir köşe bile oluşturabilirsin. Böylece bir bardak kahve istediğinde bütün malzemelerin elinin altında olur.

Bitki yetiştir

Bitki olan ev temiz bir hava ve ferah bir görünüm demek. Belki bir bitki koleksiyoneri bile olabilirsin. Sevdiğin şeylerle uğraşmak sana iyi gelecektir. Hem bitkiler huzur verici etkiye sahipler!

Bir tablo veya resim as

Evinin bir duvarını, görmekten keyif alacağın bir resimle süsle. Bu sadece bir resim olmak zorunda da değil ilham alacağın bir söz, iyi hissettirecek bir manzara veya harika bir sanat eseri olabilir. Her zaman orada olduğunu bilecek ve motive olmuş olacaksın, evine katacağın güzellik de en büyük artısı.

Renklerin etkisi

Renklerin herkesin üzerinde farklı etkileri var. Bu yüzden evini boyayacağın zaman renk seçimine özen göstermelisin. Daha huzurlu ve stresten uzak bir ev için genelde açık renkler kullanılır ama bu demek değildir ki renksiz ve sıkıcı bir evin olması gerekiyor diye. Evinin sana özel olduğunu unutma, hangi renk seni iyi hissettiriyorsa onu seçmekte özgürsün!

Okuma köşesi

Bizi en iyi hissettiren şeylerden biri de kitaplar. Evinin bir köşesini kitap köşesine çevirmek için hemen kola sıvayabilirsin. Aynı zamanda aydınlık ve rahat olması önemli. Yumuşacık yastıklarla hareket katıp rahatlığı arttırabilirsin. Yazılarını burada yazabilirsin. Ayrıca bir kütüphane oluşturmanın ipuçları için ‘’Kendi Kütüphaneni Oluştur’’ yazımıza göz atabilirsin.

Yazar, Tuğçe Tağ

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0