Ahşap Mobilyalar Nasıl Korunmalıdır?

Sende ahşap mobilyalarına düzenli bakım yaparak uzun süre kullanma imkanı elde edebilirsin.

Ahşap mobilyalar her alanda hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Yaşam alanlarına sıcaklık katan ahşap mobilyalar, dekorasyonda doğru kullanıldığında oldukça güzel sonuçlar doğurmaktadır. Sürekli trend parçalar arasında yer alan ahşap mobilyaların, geçmişten günümüze olan uzun yolculuğu sayesinde modasının geçme ihtimali oldukça düşük görülmektedir.

Ahşabın doğayı çağrıştıran dokusu sayesinde dekorasyonlarda huzur verici bir etki yaratmaktadır. Doğal dokunuşun en sade halini yansıtan ahşap mobilyalar aynı zamanda sağlıklı ve dayanıklı bir ortam oluşturur. Ahşabın en doğal hali olarak bilinen masif mobilyalar ise bebek ve çocuk odaları için en doğru seçim olarak görülmektedir.

Ahşap aynı zamanda nefes alan bir yapıya sahiptir. Sende ahşap mobilyalarına düzenli bakım yaparak uzun süre kullanma imkanı elde edebilirsin.

Güneş ışıkları, kaloriferler ve çeşitli ısı kaynaklarına maruz kalan ahşap mobilyaların cilalarında, çatlamalar ve yıpranmalar görülmektedir. Bu gibi ısı kaynakları; sandalye, koltuk gibi mobilyaların döşemelerinde de eskimeye, solmaya ve yıpranmaya yol açmaktadır. Bu nedenle evde eşya yerleşimi planlanırken bu ve benzeri noktalar göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap mobilyalar taşınırken dikkat gerektiren eşyalar arasında yer almaktadır. Taşınma sırasında oluşan darbeler ahşap mobilyaların daha hızlı yıpranmasına ve dağılmasına yol açabilir.

Nem ve rutubetli ortam, ahşap mobilyanın zarar görmesine neden olmaktadır. Nem ve rutubeti azaltmak için odayı sürekli havalandırman gerekebilir. Aynı zamanda nem ve rutubet önleyici cihazlar da tercih edebilirsin. Duvara veya herhangi bir cisme yaslanan mobilyalar da rutubet oluşmasına neden olduğundan, dolayı sürekli kontrol edilmeli ve havalandırılmalıdır.

Ahşap mobilyaların, uzun süre sıvı maddeler ile temas etmemesi gerekir. Dökülen sıvılar ahşap gözeneklerden emilmeden önce temizlenmelidir.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0