İkinci El Mobilya
Geri

5 Büyük Dekorasyon Hatası

Evini dekore etmek eğlenceli olsa da mükemmel bir eve sahip olmak için yapmaman gerekenleri ve çözüm önerilerini sıraladık!

1.Önce boya rengini seçmek

Boya dekorasyonun en önemli adımlarından biri olsa da bunu en başta seçmen gerekmiyor.

Çözüm: Öncelikle dekore edeceğin odadaki mobilya, döşeme, halı ve ev tekstili ürünleri seçtikten sonra bunlara uygun boya seçmek daha kolay olacaktır. Böylece istenmeyen uyumsuz görüntüden de kurtulmuş olursun.

2. Ölçmeden mobilya almak: Kocaman mağazalarda normal büyüklükte görünen mobilyalar çoğu zaman evde durduğu gibi durmayabiliyor.

Çözüm: Mobilya alışverişinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur elbette ölçülerine göre mobilya almak. Büyük alanlar için serbest olabilirsin, ama küçük alanlar için maksimum fayda sağlayacak ürünler seçmek gerekiyor!

3.Tek bir yerden mobilya almak:Aynı mağazadan belirli ürünler almak zaman açısından kolay olabilir, ama sence de sıkıcı değil mi?

Çözüm: Farklılık her zaman güzeldir. Farklı tasarımcılara, butiklere hatta belki antika pazarlarını gezmek hem ufkunu açacak hem de entelektüel bir ev dekorasyonuna sahip olmanı sağlayacak. Bunların hepsini tek bir yerde bulabileceğin yer ise Dekopasaj!

4. Cesur seçimler yapmak: Dekorasyon konusunda ne kadar bilgili olursak olalım, ne kadar takip edersek edelim dozunu kaçırdığımızda karmaşık ve yorucu bir görünüm elde edebiliriz.

Çözüm: Çok iddialı bir boya rengi seçmek tüm hafta sonunu bunu telafi etmekle geçirmene sebep olabilir. Işıltılı bir salon istiyor ama her objeyi parlak seçiyorsan belki de bu kadar cesur seçimler yapmamalısın.

5. Tamamen sade seçimler: Bir önceki maddenin tersine çok yalın ve sade seçimler yapmak biraz sıkıcı olacaktır.

Çözüm: Bazen renk katmak eğlencelidir. Belki tasarım bir parçaya yer verebilir veya ilginç bir aksesuar ile hareket katabilirsin.

Yazar, Tuğçe Tağ

Kaynak, Houzz