2016 Dekorasyon Trendleri

2016 yılına damgasını vuran dekorasyon trendlerini senin için sıraladık! Dekorasyon konusunda dikkat çeken unsurları, 6 maddede ele alıyoruz.

2016 yılına damgasını vuran dekorasyon trendlerini senin için sıraladık! Dekorasyon konusunda dikkat çeken unsurları, 6 maddede ele alıyoruz.

 1. Eklektik mutfaklar

Eklektik tarz, farklı malzemeler ve farklı tarzların bir araya gelmesi ile oluşan sofistike bir tarz. Bu yıl bu tarzı mutfaklarda yoğun şekilde görmeye başlıyoruz. Modern dekore edilmiş bir mutfağı vintage bir halı tamamlarken, rustik bir mutfak endüstriyel detaylar ile zenginleştiriliyor.


 

2. Mermer detaylar

Doğal bir unsur olarak mermer detaylar dikkat çekiyor. Minimal tarzda evlerde çok kullanılan ve mutfak tezgahlarında görmeye alışık olduğumuz mermer, bu yıl çok farklı kullanımlarla karşımıza çıkıyor. Baskı kumaşlarda ev tekstili ürünlerine hayat verirken, yer ve duvar kaplaması olarak ortamlara aydınlık bir görünüm katıyor. Her türlü aksesuar ve aydınlatmalarda da mermer detaylara ve desenlere rastlamak mümkün.


 3. Desen akımları

Yılın en popüler desenleri ise ananaslar, kaktüsler ve flamingolar oluyor. Hemen her yerde rastlamak mümkün. Ev tekstili, aksesuarlar, hatta mobilyalarda bile bu desenler hakim.


 4. Mat metalikler

Bu yıl çokça metallerden bahsedildi. Ama bu trend, parlak metaller yerine, daha doğal ve yalın görünen mat ve sırlı metallerden yana. Minimal dekorasyonlar için alternatif oluşturan bu detaylar her yerde kullanılabilir.


 5. Botanik etkisi

Bu yaz evler yağmur ormanlarına dönüyor. Bitkilerin eve canlandırıcı etki getirdiğini biliyoruz ve bu trend en sevdiklerimizden. İster gerçek bitkilere yer ver, ister desenlere ve yapay malzemelere, bu trendi mutlaka yakalamak gerekiyor.


 6. Vintage bir parçaya yer vermek

Son yılların ve 2016’nın da en yaygın trendlerinden biri, evimizin bir köşesinde vintage ve retro parçalara yer vermek. Bu parçalar modern evlere karakter katıyor ve yaşanmışlık hissi veriyor.

Stil sahibi gerçek vintage parçalar için, seçtiğimiz özel ürünleri keşfet!


Yazar, Tuğçe Tağ

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0