%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 6 Saat 45 Dakika

Sonuçları Filtrele

Biblo

Listelenen ürün sayısı : 917
Kullanılmış - 10 x 6 x 12 cm Kullanılmış

Antika porselen

100 TL
Yeni gibi - 8 x 8 x 38 cm Kullanılmış

Alman fındıkkıran askeri el yapımı ahşap biblo

400 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 5 cm Kullanılmış

Tavuş kuşu dekoratif kutu

85 TL
Yeni gibi - 20 x 8 x 28 cm Kullanılmış

Ahşap dinozora binen ahbap

29 TL
Yeni gibi - 38 x 20 x 15 cm Kullanılmış

Vintage dev motor

700 TL
Yeni gibi - 6 x 16 x 17 cm Kullanılmış

Die grüne heid

500 TL
Kullanılmış - 10 x 20 x 20 cm Kullanılmış

Porselen biblo çifti

170 TL
Yeni gibi - 17 x 10 x 10 cm Kullanılmış

Pirinç ayı . ağır ürün 1.340kg ağırlık

175 TL
Yeni gibi - 5 x 5 x 15 cm Kullanılmış

Dekoratif

250 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 13 x 36 x 23 cm Kullanılmış

Köpek biblo

280 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 16 x 24 x 6 cm Kullanılmış

Üçü bir arada tek fiyat

50 TL
Yeni gibi - 4 x 10 x 4 cm Kullanılmış

Vintage 2 adet çarık biblo/kül tablası

125 TL
Yeni gibi - 8 x 5 x 1 cm Kullanılmış

Vintage, avrupa menşeyli mini dekoratif kutu

179 TL
Kullanılmış - 4 x 4 x 5 cm Kullanılmış

Vintage pirinç saplı 6'lı bakır minyatür bakraçlar

220 TL
Kullanılmış - 17 x 30 x 30 cm Kullanılmış

İkisi bir arada kapadokya obje

70 TL
Kullanılmış - 28 x 8 x 8 cm Kullanılmış

İtalyan terracotta melek

200 TL
Kullanılmış - 12 x 5 x 12 cm Kullanılmış

Anika pirinç çerçeveler

200 TL
Kullanılmış - 28 x 15 x 28 cm Kullanılmış

Antika kobalt telefon

700 TL
Kullanılmış - 5 x 10 x 10 cm Kullanılmış

Şans filleri

60 TL
Yeni gibi - 12 x 13 x 6 cm Kullanılmış

Orjinal el yapımı liz lux art alba ıulıa dekoratif porselen obje

900 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 7 x 35 x 35 cm Kullanılmış

Bronz renkli heykelcik

100 TL
Kullanılmış - 18 x 8 x 22 cm Kullanılmış

Vintage mavi beyaz porselen biblo

300 TL
Kullanılmış - 10 x 15 x 5 cm Kullanılmış

Vintage biblo kumbara

50 TL
Kullanılmış - 12 x 7 x 12 cm Kullanılmış

Capodimonte stili porselen çiçek biblo

159 TL
Kullanılmış - 10 x 10 x 23 cm Kullanılmış

Sümerbank kuş biblo

400 TL
Kullanılmış - 7 x 10 x 11 cm Kullanılmış

Capodimonte porselen çiçek buketi

259 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 8 x 7 x 11 cm Kullanılmış

Kapadokya kalemlik

5 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 6 x 15 cm Kullanılmış

Kapadokya mumluk/biblo

5 TL
Yeni gibi - 12 x 12 x 13 cm Kullanılmış

İngiliz masons mandalay vintage porselen takım

850 TL
Kullanılmış - 20 x 7 x 16 cm Kullanılmış

Antika pirinç kahveder

280 TL

Biblo

Biblo Modelleri Nasıl Tercih Edilir? 

 

Oldukça fazla renk ve model seçeneğiyle aşırı geniş bir ürün yelpazesine sahip olan biblolar günümüzde daha çok dekor olarak kullanılmaktadır. Ev hediyesi olarak çok tercih edilen biblo mekanlara şık dokunuşlar yapar. Dekorasyonun tamamlayıcı unsuru gibi bulunduğu yere son noktayı koyar. Figür seçiminde neredeyse sınırsız seçeneğe sahiptirler. Sadece dekor olacağından ve mekanik bir parçası olmadığı için bozulma gibi bir durumu söz konusu olmayacağı için ikinci el biblolara mutlaka bakmalısın. Biblo, heykellerden daha küçüktür. Heykel kadar büyük olmadıkları için hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilirler. Hatta biblolar genellikle iç mekanlarda tercih edilir. Kendine uygun renk ve figürü belirlerken ikinci el biblo seçeneklerine de bakmayı ihmal etmemelisin. Performans bekleyeceğin bir ürün olmadığı için gönül rahatlığıyla ikinci el biblo tercih edebilirsin. Bibloyu dekor olarak kullanmanın dışında çeşitli tasarımlar sayesinde anahtarlık, küllük, tuzluk gibi işlevlerde de kullanabilirsin. 

 

Biblo koyacağın alanı seçerken de o alanın büyüklüğü ile alacağın biblonun uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Alan çok büyük biblo küçük kalırsa biblo o alanda kaybolup gider. Seçtiğin biblo figürü bibloyu koyduğun alanla uyumlu olmalı. Bibloyu koyacağın alanla seçtiğin figür alakasız olmamalı. Örneğin; bir girişimci gücü ve çalışkanlığı temsil ettiği için ofis masasına gücü temsil eden bir biblo koyabilir. Ya da bir yazar masasına meşhur düşünen adam heykelinin minyatürü olan bir biblo koyabilir. Seçeceğin figürler bibloyu koyacağın mekanlarla alakalı olmalı figürlerin çağrışım gücünden doğru faydalanmalısın. 

 

Bibloyu Nerede Kullanacaksın? 

 

Bibloyu nerede kullanacağın aslında nasıl bir figür ve ne büyüklükte bir model araman gerektiğinin cevabı gibidir. Eğer dış mekânda kullanılmak üzere bir biblo seçeceksen boyutu biraz daha büyük olmalı. Bir işletme; restoran, kafe gibi bir yer için biblo seçeceksen seçtiğin figür mekânın dekorasyonuyla ve konseptiyle uyum içinde olmalı. Örneğin; işletmedeki kasanın yanına minimalize edilmiş bir yazarkasa biblosu koyabilirsin. Ya da masalara aşçı görünümünde tuzluklar koyabilirsin. Biblolardaki figürlerin göze hitap etmesine önem vermelisin. Bir işletme için birden fazla biblo almayı düşünüyorsan bu iş biraz maliyetli olacağından ikinci el biblo fiyatlarına göz atmayı ihmal etme. Evinin hemen her köşesinde biblo kullanabilirsin. Biblolar evlerde genel olarak salonlarda ya da vitrinlerde kullanılıyor. Kişiliğini en iyi çağrıştıran ve salonunun dekoratif yapısına en uygun bibloyu tercih etmelisin. Bibloları kitaplığına koymak için de tercih edebilirsin.  Biblolar hediyelik eşyalar olarak da çok sık kullanılırlar. Sevdiklerini küçük bir sürprizle mutlu etmek istiyorsan onlara meslekleri ya da kişilikleriyle alakalı bir figürü barındıran bir biblo hediye edebilirsin. Örneğin; avukat ya da hâkim bir arkadaşına adaleti simgeleyen “adalet kadın” biblosu hediye edebilirsin. Ya da tarihe meraklı bir dostuna eski kıyafetler giymiş bir asker biblosu hediye edebilirsin. Kız arkadaşına doğum gününde ya da sizin için özel bir günde aşkı simgeleyen eros figürünü hediye edebilirsin. Sporla ilgilenen bir arkadaşın için ilgilendiği spor dalını simgeleyen bir biblo seçebilirsin.  Bibloları bahçende de kullanabilirsin. Açık alan bahçe için büyük bir biblo tercih edebilirsin. Ya da kış bahçen için kullanabilirsin. Kış bahçenin dekoratif yapısına uygun ürünler tercih edebilirsin. Şöminenin üstüne salonunun dekorunu tamamlayacak çeşitli biblolar koyabilirsin. 

 

Dekorasyonda Biblo Modelleri ve Kullanımı 

  • Mutfağına koyacağın bir nar biblosuyla mutfağına zarif ve şık bir dokunuş yapabilirsin. Aynı zaman da bereketi simgelediği için çağrışım yaptığı olguyla, mekân doğru olmuş olur.  

  • Evinin salonu gösterişli eşyalardan oluşuyorsa gümüş veya dore rengi bibloları tercih etmelisin. Televizyon ünitesinin üzerine veya altına sırayla büyükten küçüğe fil bibloları koyabilirsin. 

  • Yatak odalarına melek biblosu koyarak tamamlayıcı dekorasyon unsuru olarak kullanabilirsin. 

  • Banyoda da sabunluk işlevi görebilecek bir biblo kullanabilirsin. Mutfak ve banyo gibi alanlar için cam biblo kullanımı oldukça yaygındır.  

  • Salonda küllük işlevi görecek bir biblo kullanabilirsin. Böylece salonunun tasarımı bozulmadan küllük işini de çözmüş olacaksın. 

  • Birden fazla bibloyu yan yana ya da sıra sıra dizerek kendinize ait özgün bir tasarım oluşturabilirsiniz. 

  • Ofisine kişiliğini yansıtacak biblolar koyabilirsin. Burcunu simgeleyen figürden bir biblo oldukça şirin görünecektir.  

  • Bir çizgi film karakterinin biblosuyla çocuklarına sürpriz yapabilir ya da içindeki çocuğu mutlu edebilirsin. 

  • Mumluk olarak kullanabileceğin oldukça zarif ve dekoratif biblolar vardır. Romantik akşam yemeklerine renk katmak için iyi bir tercih olabilir. 

 

Biblo seçiminde neredeyse sınırsız seçenek bulunmaktadır haliyle sınırsız dekorasyon fikri mevcut. Biz sana birkaç tavsiye verdik gerisi senin yaratıcılığına kalıyor. Retro modelleri seviyorsan 2. el biblo modelleri arasında tam sana göre ürünler bulabilirsin. 

 

Biblo Modelleri 

 

Biblolar çok fazla yapı malzemesinden ve figürden yapılabildiği için model yelpazesi oldukça geniş. Senin için yapı malzemelerine göre ve belli figürlere göre birkaç model sıraladık. 

 

Yapı Malzemesine Göre Biblolar 

 

Seramikten Yapılan Biblolar 

 

Biblolarda en çok kullanılan yapı malzemesi seramiktir. Sert bir şekilde düşmediği sürece parçalanmaz ve evinin salonunda oldukça şık durabilir. Hafif parlak bir görünümü olduğu için koyduğun yerde mutlaka kendini gösterecektir. 

 

Camdan Yapılan Biblolar 

 

Genel olarak banyo ve eşya olarak çok dolu olmayan mekanlar da tercih edilir. Kalın ve dayanıklı camdan yapılanlar düşmelere ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. İnce olan cam biblo için ekstra dikkat etmek gerekir.  

 

Polyesterden Yapılan Biblolar 

 

Biblo yapımında yine çok kullanılan bir maddedir. Genelde büst figürlerinde kullanılır. Düşmelere ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. 

 

Ahşaptan Yapılan Biblolar 

 

Biblo yapımında seri üretimi zor olduğu için nadir tercih edilir. Ahşap bir madde oyularak, şekil verilerek elde edilir. Kafe, restoran gibi mekânlar için tercih edilebilir.  

 

Figürler ve Çağrıştırdıkları Olgulara Göre Biblolar 

 

İnsan Figürleri 

 

Çok fazla çeşidi bulunan bir modeldir. Geleneksel savaş kıyafetlerini giymiş bir asker, düşünen adam, iskelet, çeşitli şekillerde, farklı imgeleri çağrıştıran modeller mevcuttur. 

 

Meyve –Sebze Bibloları 

 

Genel olarak görüntüsü hoş, renkli meyveler tercih edilmelidir. Örneğin ananas, nar, armut gibi birden fazla meyve taklidini bir araya getirip mutfağına koyabilirsin. Böylece mutfağın daha canlı ve hareketli duracak. 

 

Hayvan Figürleri 

 

Daha çok asaleti, gücü simgeleyen aslan, kaplan, fil gibi hayvanlar taklit edilir. Bir de meşhur üç maymun bibloları var.  

 

Eşyaların Taklit Edildiği Figürler 

 

Genel olarak eşyaların minimalize edilmesiyle elde edilirler. Mesela küçük bir gitar ya da minik bir saksafon gibi müzikle ilgilenen bir arkadaşına çaldığı enstrümanın biblosunu hediye edebilirsin. Kendine de çaldığın enstrümanın aslının yanına koyabilirsin. 

 

Biblo Tamiri ve Bakımı 

 

Bibloların çoğu mekanik bir parça barındırmaz. Bozulmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat düşmelere ve çizilmelere karşı dikkatli olmalısın. Eğer düştüğünde küçük bir kısmı kırılırsa kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırmayı deneyebilirsin. Biblonun sürekli yeni gibi görünmesini istiyorsan onu düzenli olarak nemli bir bezle silmelisin ve temiz tutmalısın. Ahşap bir biblo aldıysan tahta yiyen böceklerden uzak tuttuğuna emin ol. 

 

Dekorasyonu hareketlendirmek için kullanılan biblo modelleri arasında mutlaka aradığın şeyi bulursun. Daha nostaljik, orijinal ya da antika bir biblo arıyorsan ikinci el biblo seçeneklerine mutlaka bir göz atmalısın.  

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0