Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 5 Saat 17 Dakika

Sonuçları Filtrele

Bar Sandalyesi

Listelenen ürün sayısı : 132
Yeni gibi - 52 x 74 x 103 cm Kullanılmış

Franklin sandalye

339 TL 279 TL
Yeni gibi - 42 x 26 x 65 cm Kullanılmış

Sıfır ayarında bar sandalyesi (4 adet)

2.400 TL 1.400 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 45 x 45 x 115 cm Kullanılmış

Bar sandalyesi

1.500 TL 400 TL
Kullanılmış - 120 x 45 x 45 cm Kullanılmış

İki adet bar taburesi komple ağaç

2.500 TL 1.000 TL
Kullanılmış - 44 x 40 x 115 cm Kullanılmış

Bsturo sandalye su yeşili

1.500 TL 550 TL
Yeni gibi - 40 x 40 x 75 cm Kullanılmış

Bar taburesi

800 TL 300 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 60 x 50 x 103 cm Kullanılmış

2 adet bar sandalyesi

3.500 TL 1.498 TL
Yeni gibi - 32 x 32 x 82 cm Kullanılmış

Ahşap bar taburesi

1.200 TL 700 TL
Kullanılmış - 30 x 30 x 105 cm Kullanılmış

Çift bar sandalyesi

550 TL 375 TL
Teklife Açık
4
Kullanılmış - 42 x 43 x 94 cm Kullanılmış

2 adet tonet bar sandalyesi

2.250 TL 1.900 TL
Kullanılmış - 60 x 122 x 75 cm Kullanılmış

Yüksek sandalye

1.200 TL 600 TL
Kullanılmış - 54 x 63 x 90 cm Kullanılmış

Ikea bar sandalyesi

169 TL 160 TL
Yeni gibi - 0 x 0 x 0 cm Kullanılmış

Ikea bar sandalyesi

499 TL 250 TL
Yeni gibi - 0 x 0 x 0 cm Kullanılmış

Ikea bar sandalyesi-3 adet

1.500 TL 750 TL
Kullanılmış - 40 x 40 x 80 cm Kullanılmış

Num bar sandalyesi 1146193-13

199 TL 130 TL
Yeni gibi - 43 x 78 x 78 cm Kullanılmış

Bar sandalyesi

2.000 TL 1.500 TL
Yeni gibi - 52 x 74 x 103 cm Kullanılmış

İkea franklin bar sandalyesi

340 TL 230 TL
Teklife Açık
6
Kullanılmış - 94 x 36 x 60 cm Kullanılmış

Ahşap bar sandalyesi

1.500 TL 750 TL
Yeni gibi - 42 x 40 x 75 cm Kullanılmış

Bar sandalyesi 2 adet

650 TL 475 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 50 x 95 x 63 cm Kullanılmış

İkea franklin az kullanılmış 63 cm.

319 TL 1.000 TL
Kullanılmış - 40 x 34 x 117 cm Kullanılmış

Vintage bar sandalyesi

3.000 TL 2.000 TL
Kullanılmış - 30 x 130 x 150 cm Kullanılmış

4 adet bar sandalyesi

3.200 TL 1.600 TL
Kullanılmış - 52 x 40 x 105 cm Kullanılmış

2’li kırmızı renk bar sandalyesi

800 TL 400 TL
Kullanılmış - 55 x 55 x 125 cm Kullanılmış

Tekli süet bar sandalyesi

500 TL 250 TL

Bar Sandalyesi

Bar Sandalyesi Seçiminin Püf Noktaları

Bar sandalyeleri renk ve model açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunarlar. Bar sandalyelerinin kullanım alanı günümüzde değişen ve gelişen ev dekorasyonları sebebiyle oldukça genişledi. Artık sadece bar, kafe gibi yerlerde değil evlerde özellikle mutfaklarda da bar sandalyeleri kullanılmakta. Bar sandalyesi seçmeden önce bu işin biraz fazla maliyetli olabileceğini göz önünde bulundurarak ikinci el bar sandalyesi fiyatlarına mutlaka bakmalısın. Bar sandalyesinin ayak kısımları uzun olur fakat bazı modellerde bu ayarlanabilir. Bir bar sandalyesi seçmeden önce belirlenmesi gereken ilk adım nerede kullanılacağıdır. Bu soruyu cevaplaman demek birbirinden farklı renk ve model arasından hızlı bir şekilde aradığın ürünü bulabilmen demek. Belkide aradığın modeli 2. el bar sandalyesi modelleri arasında bulabilirsin. Bar sandalyesini dış mekanda kullanacaksan yağmura karşı dayanıklı bir ürün seçmelisin. Oturma kısmı kumaş olan bar sandalyeleri dış mekan kullanımı için uygun değildir. Eğer iç mekanda kullanacaksan kullanacağın mekanın dekoratif yapısına göre renk ve model seçebilirsin. Özellikle oturma kısmının renkleri bu açıdan çok önemlidir.

Bar Sandalyesini Nerede Kullanacaksın?

Bar sandalyesi kullanacağın alana göre bir model seçmelisin. Özellikle sandalyeleri koyacağın alanın ölçülerini iyi almalısın. Alan küçükse sandalyeler fazla ya da büyük gelebilir. Küçük alanlar için çok yer kaplayan modelleri tercih etmemelisin. Bar sandalyesi için hem sıfır hem de 2. el bar sandalyesi modellerini gözden geçirmelisin. Alacağın tüm sandalyeleri aynı tip almaktansa hepsini farklı farklı alarak mekana hoş bir hava katabilirsin. Bu tip bir dekorasyon için 2. el bar sandalyesi modellerine bakmak daha iyi olacaktır. Bu tarz aksilikler yaşamamak adına bar sandalyelerini koyacağın alanın ölçülerini almalısın. Eğer yeni açacağın bir işletme için bar sandalyesi almayı düşünüyorsan bu iş için biraz fazla sayıda bar sandalyesi gerekeceği için ikinci el bar sandalyesi fiyatlarına ve modellerine mutlaka bakmalısın. Bir işletme için  bar sandalyesi seçmeden önce mekanın dekoratif yapısını baz almalısın mekanın konseptine göre bir renk ve model belirlemelisin. Mesela, insanlar sadece bar kısmında mı bar sandalyelerinde oturacak yoksa bütün masalarda ki sandalyelerde bar sandalyesi mi olacak? Eğer masaların yerden yüksekliği bar sandalyesine göreyse bütün masalarda bar sandalyesi kullanmak gerekecektir. Bar sandalyelerini evinde de kullanabilirsin. Özellikle Amerikan mutfak şeklinde olan evlerde oldukça kullanışlı bir tercih olacaktır. Evinin dekoratif yapısına uygun bar sandalyeleri seçebilirsin. Bar sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da oturma kısmının yapı malzemesidir. Eğer oturma kısmı ahşapsa otururken seni rahatsız edebilir üzerine ince bir minder koyabilirsin. Böylece daha kreatif bir görünüm elde edebilirsin. Ya da oturma kısmı deri olan bar sandalyeleri tercih edebilirsin. İşletmelerde genel olarak oturma kısmı deri olan bar sandalyeleri tercih edilir. Bar sandalyeleri nadir olarak ofislerde de kullanır. Kenarlıkları bulunan ve mekanizması sayesinde yükseltilip alçaltılabilen sandalyeler ofislerde tercih edilir. Bar sandalyelerini evinin bahçesinde de kullanabilirsin. Bahçende dinlenmek ya da oturmak için tasarladığın alana bar sandalyelerini koyabilirsin. Havuz kenarında ki mini bar alanları için de bar sandalyeleri tercih edilir. Eğer bar sandalyelerini dış mekanda kullanacaksan metalden yapılmış bar sandalyelerini tercih etmelisin. Aksi takdirde sandalyeler olumsuz hava koşullarından dolayı erken yıpranır ve yeni görünümünü kaybeder.

 

 Bar Sandalyesiyle İlgili Dekorasyon Fikirleri

  • Bar sandalyelerini amerikan mutfak tasarımlı evinde kullanarak daha modern bir görüntü elde edebilirsin.

  • Bir mekanın dış kısmına varil şeklinde masaların etrafına bar sandalyeleri koyarak daha sıcak bir ortam yaratabilirsin.

  • Evinin mutfağına yüksek bir masa yaptırarak oturmak için bar sandalyelerini kullanabilirsin daha minimalist bir tasarım olacaktır.

  • Kuaför salonlarında fonksiyonel (yüksekliği ayarlanabilen) bar sandalyelerini kullanabilirsin böylece farklı bir tasarımla ilgi çekebilirsin.

  • Bir fast food büfesinde alandan tasarruf etmek adına duvara uzun bir tahta monte edebilir, arka kısmına da oturmak için bar tabureleri koyabilirsin.

Bar sandalyeleri genel de en az iki tane olarak tercih edilir. Bar sandalyesi alma işi biraz maliyetli olabilir ya da sen böylesi bir iş için bütçeyi zorlamak istemeyebilirsin. Bu yüzden mutalaka ikinci el bar sandalyesi fiyatlarına ve modellerine bakmalısın.

Bar Sandalyesi Modelleri

Yapı Malzemelerine Göre Bar Sandalyeleri

Ahşaptan İmal Edilen Bar Sandalyeleri

Genel olarak bar sandalyesinin oturma kısmı ahşaptan olur. Neredeyse bütün sandalyelerin ayaklık kısmı metaldir. Fakat bu modellerin tamamı ahşaptan imal edilmiştir. Daha çok evlerde kullanılır ve sandalye şeklinde değil de bar taburesi şeklinde olurlar. Ahşaptan yapılan bar sandalyelerini dış mekanlarda kullanmanı tavsiye etmeyiz  dışarıda kolayca yıpranabilir.

Metalden İmal Edilen Bar Sandalyeleri

Bu modellerin bütün kısımları metaldir. Oturma kısımları insanları otururken rahatsız etmesin diye ince minderler konulabilinir. Dış mekan kullanımı için oldukça uygun bir tercih olacaktır. Metal hem dayanıklıdır hemde yeni görünümünü uzun süre korur. Ayrıca ahşap gibi çizilme sorunu yoktur.

Ayarlanabilir Bar Sandalyesi

Ayarlanabilir bar sandalyeleri kendinden döşemeli olur. Yani oturma kısımları genel olarak deri kaplamadır. Özellikle ofis ve iç mekan kullanımlarında tercih edilir. Ayarlanabilir özelliği sayesinde rahat ettiğiniz şekle sokabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir seçenektir.

Bar sandalyelerinin oturma kısmını istediğin zaman bir döşemeciye götürüp değiştirebilir ya da onarabilirsin. Sandalyelerini özelleştirebilirsin. Döşeme kısımlarında deri, kumaş, ahşap, hasır gibi seçenekler mevcuttur.

Bar sandalyesi seçim ve alım süreci biraz maliyetli olacaktır. Bu işi en az bütçeyle çözüme kavuşturmak için ikinci el bar sandelyesi fiyatlarına ve modellerine mutlaka bakmalısın.

Bar Sandalyesi Fiyatları

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bar sandalyelerinin fiyatları modellerine göre değişiklik göstermektedir.   Sıfır bar sandalyelerinde tel (ince metal) bar sandalyeleri 200-300 TL arasında değişkenlik gösterebilir.  Sıfır ahşap bar sandalyelerinin fiyatları 1000 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik gösterirken metal bar sandalyeleri 300 TL ile 700 TL arasındadır. İkinci el bar sandalyeleri genel itibariyle 100 TL ile 500 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Kapanan ya da devreden bir işletmeye denk gelirsen bar sandalyesi işini toplu olarak hızlıca çözebilirsin. Fiyat karşılaştırmasında da görüleceği üzere ikinci el bar sandalyeleri daha ucuzdur ikinci el bar sandalyelerini tercih ederek bu ihtiyacını en ekonomik şekilde çözebilirsin.

Bar Sandalyesi Tamir Ve Bakımı

Bar sandalyelerinde ayarlanabilir modeller hariç çoğu modelin bozulma durumu söz konusu değildir. Fakat zamanla döşeme kısımları yıpranabilir, çizilebilir ya da yırtılabilir. Böylesi bir durumda sandalyeleri bir döşemeciye götürerek bu sorunu hızlı ve ekonomik bir şekilde çözebilirsin. Ayrıca döşemesi yenilendiği için bar sandalyesi yeniden yeni görünümüne kavuşacaktır. Ahşap  bar sandalyelerini dış mekanlarda kullanılırsan işin bitince kapalı bir alana götürmelisin. Aksi takdirde yağmur yağarsa şişme yapabilir. Bir yerden bir yere taşırken çizilebilir bu çizilmeleri önlemek adına sandalyelerin ahşap kısmını vernikleyebilirsin. Metal bar sandalyeleri genel olarak siyah renkte olurlar bu da tozu çok gösterir bu yüzden belli periyotlarla nemli bir bezle silmelisin. Metalden ya da döşeme kısmı deriden olan bar sandalyeleri güneşte uzun süre kalırsa oturma yerleri ya da kenarlıkları çok sıcak olabilir bu etkeni göz önünde bulundurarak havanın çok sıcak olduğu günler bar sandalyelerini gölge bir alana çekebilirsin.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0