Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 4 Saat 15 Dakika

Sonuçları Filtrele

Bank

Listelenen ürün sayısı : 85
Yeni gibi - 95 x 35 x 48 cm Kullanılmış

Mühimmat sandığı bank

700 TL 475 TL
Yeni gibi - 37 x 116 x 50 cm Kullanılmış

Mühimmat sandığı bank

750 TL 600 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 139 x 47 x 46 cm Kullanılmış

Mudo tarzı bank

2.000 TL 1.000 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 52 x 118 x 92 cm Kullanılmış

Masif ağaç mutfak üç kişilik bank

3.000 TL 1.350 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 52 x 80 x 92 cm Kullanılmış

Masif ağaç mutfak iki kişilik sandalyesi

2.500 TL 1.250 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 35 x 75 x 50 cm Kullanılmış

Semer oturak

500 TL 450 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 49 x 137 x 88 cm Kullanılmış

Eskitilmiş şık bank

5.000 TL 3.000 TL
Kullanılmış - 153 x 153 x 84 cm Kullanılmış

Ahşap köşe bank

3.500 TL 2.500 TL
Kullanılmış - 153 x 153 x 84 cm Kullanılmış

Ahşap köşe bank

6.500 TL 4.375 TL
Kullanılmış - 76 x 46 x 41 cm Kullanılmış

Örgü işlemeli ahşap bank

784 TL 540 TL
Kullanılmış - 50 x 50 x 50 cm Kullanılmış

Tuvalet sandalyesi tek

650 TL 500 TL
Yeni gibi - 120 x 60 x 90 cm Kullanılmış

İthal tik ağacı ahşap bank

6.000 TL 5.000 TL
Yeni gibi - 130 x 30 x 45 cm Kullanılmış

Tik ağacından bank

4.000 TL 3.000 TL
Yeni gibi - 45 x 212 x 52 cm Kullanılmış

Bench bank

3.000 TL 1.300 TL
Kullanılmış - 125 x 30 x 40 cm Kullanılmış

Metal ayaklı ahşap oturak

1.050 TL 630 TL
Kullanılmış - 100 x 70 x 200 cm Kullanılmış

Özel tasarım tekli metal berjer

16.500 TL 7.500 TL
Kullanılmış - 125 x 30 x 40 cm Kullanılmış

Metal ayaklı ahşap oturak

600 TL 325 TL
Yeni gibi - 174 x 40 x 45 cm Kullanılmış

Sıfırdan farksız bank

4.670 TL 2.300 TL
Kullanılmış - 41 x 160 x 43 cm Kullanılmış

Ikea bench

1.900 TL 1.110 TL
Yeni gibi - 101 x 46 x 83 cm Kullanılmış

Bergama kanepe

580 TL 479 TL
Yeni gibi - 30 x 100 x 45 cm Kullanılmış

Kütük ahşap (saf ahşap) bank

3.000 TL 1.800 TL
Yeni gibi - 30 x 145 x 53 cm Kullanılmış

Kestane bank

3.000 TL 1.250 TL
Teklife Açık
3
Yeni gibi - 120 x 35 x 40 cm Kullanılmış

Ahşap bank

750 TL 550 TL
Kullanılmış - 60 x 65 x 105 cm Kullanılmış

2'li hasır sandalye

1.450 TL 1.000 TL

Bank

Bank Seçimi 

Banklar birbirinden farklı model ve renkleriyle oldukça geniş ürün yelpazesine sahip ürünlerdir. Bank alma işi biraz maliyetli olabilir bu yüzden ikinci el bank fiyatlarına bakmanda fayda var. Ayrıca banklar kolay kolay deformasyona uğramayacağı için ve kırılma bozulma gibi olaylarla nadir olarak karşılaşacağın için ikinci el bank alabilirsin. Banklar genel olarak dış mekânlarda kullanılan mobilyalardır. Banklar genel olarak artık neredeyse bahçe dekorasyonunun vazgeçilmez mobilyaları haline gelmişlerdir. Birbirinden farklı renk ve model arasından kendine uygun bir model seçmek zor olacaktır. Öncelikle bankı kullanacağın alanı belirlemelisin. Sonra bu alana uygun bir bank seçmelisin. Eğer seçtiğin alan küçükse seçtiğin bank da küçük olmalı. Sonra seçtiğin mekânda hangi renklerin yoğunlukta olduğunu belirleyip bu renklerle uyumlu renkte bir bank seçmelisin. Birden fazla bank almayı planlıyorsan ikinci el banklara muhakkak göz atmalısın. Birden fazla bankı aynı mekân için alıyorsan hepsinin mekânla ayrı ayrı uyum sağladığından emin ol. Bu konu hakkında bir iç mimardan fikir alabilirsin. Bankı bir işletmede kullanacaksan birden fazla alacağın için ikinci el banklara bakmalısın. Eğer bir işletme de dekoratif ve şık bir köşe oluşturmak için bank alacaksan işletmenin konseptine ve mekânın dekoratif yapısına en uygun rengi ve modeli seçmelisin. 

Bank Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? 

  • Öncelikle bankın nerede kullanacağı belirlenmeli. 

  • Bankın ne amaçla kullanacağı belirlenmeli. 

  • Ahşap yapı malzemesi seçilmişse yapımında kullanılan kerestenin kuru kereste olmasına dikkat edilmeli. Kuru kereste daha uzun ömürlü olur. 

  • Seçtiğin bank eğer dış mekân içinse hava şartlarına karşı dayanıklı olmalı. 

  • Bankı uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanabilmelisin. 

  • Eğer yapı malzemesinin bir kısmı ya da tamamı demirde yapıldıysa paslanma olasılığını ürünü almadan önce satıcıya sormalısın. 

  • Seçtiğin bankı bir yerden bir yere taşımayı düşünüyorsan biraz hafif bir model almalısın. 

  • Özel bahçeler için genel olarak ahşap banklar tercih edilir. Ahşap yapısı ve rengi itibariyle her ortamda şık durur. 

Bankı Nerede Kullanacaksın? 

Bankların genel olarak kullanım alanı bahçelerdir. Bahçende şık ve ferah bir alan yaratmak istiyorsan bank doğru seçim olacaktır. Bahçe işlerinde çalıştıktan sonra dinlenmek için, günün yorgunluğunu atmak için, kitap okumak için misafirlerini ağırlamak için bahçene bir bank koymak mantıklı bir seçim olacaktır. Zevkine uygun renk ve modelde 2. el bank bulursan gönül rahatlığıyla satın alabilirsin. Bahçelere konulan bank modellerinde genel olarak ahşap yapı malzemesi kullanılmaktadır. Seçtiğin bankın kişiselleştirilebilir olması önemli. Üzerine minderler koyup kendine bir dinlenme alanı oluşturabilirsin. Ya da önüne bir sehpa koyup otururken aynı zamanda bir şeyler yiyip içmek isteyebilirsin. Bu yüzden bankını nerede kullanacağın önem arz etmekte. Eğer bankı ya da bankları ortak kullanım alanı olan site bahçesi, avm bahçeleri vs. için alıyorsan öncelikle ikinci el bank fiyatlarına bakmalısın. Ayrıca ortak kullanım alanlarında genel olarak yapı malzemesi sağlam ve kaliteli ürünler tercih etmelisin. Ortak kullanım alanı için alacağın bankların kişiselleştirilebilir olması önemli değildir. Önemli olan uzun süre sağlam kalması ve yeni görünümünü korumasıdır. Ortak bir bahçe için bank seçerken seçilen alanın peyzajı da göz önüne alınmalıdır. Aksi takdirde ortaya saçma görüntüler çıkabilir. Bu konu hakkında karar vermekte zorlanıyorsan bir peyzaj mimarından fikir alabilirsin. Bankı ya da bankları yeni inşa edeceğin ya da hali hazırda var olan kış bahçen için kullanabilirsin. Bildiğiniz gibi kış bahçeleri kapalı mekânlardır fakat evimiz kadar özenli ve temiz tutmaya çalışmayız. Kış bahçesinde oturup dinlenirken birkaç sayfa kitap okurken rahat bir bankta oturmak harika bir fikir olabilir. Kış bahçesi için kullanılan renklerle uyumlu kişiselleştirdiğin bir bank. Bol minderli ve bol battaniyeli. Son olarak bankları işlettiğin veya yeni açacağın herhangi bir spor tesisinin soyunma odasında kullanabilirsin. Fakat böylesi bir iş için çok sayıda bank gerekecektir. Bundan dolayı ikinci el bank fiyatlarına bakmanda fayda var. Ayrıca seçtiğin banklar insanların duş alacağı alanda duracağı için suya ve neme dayanıklı yapı malzemeleri seçmeye özen göstermelisin. 

Bank Modelleri Nelerdir?

Klasik Oturma Bankı 

Her zaman herkese açık parklarda ve sahillerde gördüğümüz bank çeşididir. Yapı malzemesi sert kalastan yapılmış ahşaptır. Ayakları da demirden üretilmiştir. Umuma açık her proje için uygundur. Çok estetik durmadığı için şahsi bahçeler için pek tercih edilmez. 

Plastik Oturma Bankı 

Daha çok özel bahçeler için tercih edilen bir türdür. Tamamı sert plastikten oluşmaktadır. Maliyeti düşük olsa da plastik olduğu için kolay kırılabilir. Uzun vadeli kullanım için uygun olmayabilir. 

Demir Oturma Bankı 

Genel olarak park ve bahçelerde tercih edilir. Yapı malzemesinin tamamı demirdir. Bütün hava olaylarına karşı dayanıklıdır. Fakat otururken rahat etmek biraz zordur. Kişisel bahçeler için tavsiye edilen bir ürün değildir. 

Ahşap Oturma Bankı 

Bütün modeller arasında kişiye özel bahçelerde kullanıma en uygun olan modellerdir. Genellikle kullanıcılar tarafından beyaz ya da ahşap rengi seçeneğiyle tercih edilir. Hem kişiselleştirmeye en müsait modeldir hem de yerini değiştirmek istediğinizde ikinci bir kişinin yardımıyla zorlanmadan taşıyabilirsin. Çünkü ayak kısmı demirden değil ahşaptandır. Fakat bu modeli seçerken tahtakurusu olarak bilinen böceklere karşı sürekli bakım istediğini unutmamalısın. Ayrıca rengini değiştirmek istediğin zaman biraz el becerisi ve ahşap boyasıyla istediğin renge boyayabilirsin. 

Askılı Oturma Bankları 

Kullanıcılar tarafından genel olarak spor salonlarında kullanılmak için tercih edilir. Zaten peyzaj için hem görüntü olarak hoş durmaz hem de sırt kısmı olmadığı için uzun süre oturduğunuz takdirde belinizi ağrıtabilir. 

Karantina Bankları 

Daha çok umuma açık alanlarda tercih edilir. 2020 yılında ortaya çıkan Covid-19 halk arasında ki adıyla korona virüs sebebiyle belediyeler tarafından alternatif bir çözüm olarak sadece iki kişinin bir metre mesafeyle oturabileceği şekilde tasarlanmış banklardır. Bu virüs ortadan kalksa bile umuma açık alanlarda yalnız oturmak için gayet güzel bir fikirdir. Özellikle herkesin ortak olarak kullandığı site bahçelerinde tercih edilebilir.  

Bank Bakımı ve Tamiri 

Banklar çok sık bozulan veya kırılan ürünler değillerdir. Fakat bazı modeller düzenli olarak bakım isteyebilir. Ahşap banklar tahtakurusu olarak bilinen böcekler için bir cazibe merkezi olabilir ve önlem alınmazsa erkenden çürüyebilir. Plastik bankların genelde ayakları kırılır bunun sebebi üzerine fazla ağırlık verilmesi ya da bir yerden bir yere taşırken dikkatsiz davranılmasıdır. Ayakları kırılması durumunda yapılacak tek şey bir tamirciye götürmektir. Yumuşak kalastan üretilmiş bir ahşap bank tercih ettiysen olumsuz hava koşullarından mümkün olduğu kadar korumalısın. Çünkü yumuşak kalas kolay yıpranabilir ve çizilebilir. Sert kalastan üretilmiş bir ahşap bank tercih ettiysen çizilmelere karşı vernikleyebilir ya da zımparalayarak sorunu çözebilirsin. Umuma açık alanlarda kullanılan klasik bankların bozulması durumunda taşıması maliyetli olacağından ustayı bankın bulunduğu konuma çağırabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0