%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 34 Dakika

Sonuçları Filtrele

Bahçe Şemsiyesi

Listelenen ürün sayısı : 1
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 300 x 4 x 300 cm Kullanılmış

Şemsiye

3.000 TL

Bahçe Şemsiyesi

Bahçe Şemsiyesi Seçmeden Önce Bunları Mutlaka Gözden Geçir 

 

Bahçe şemsiyesi seçerken dikkat etmen gereken bazı püf noktalar vardır. Öncelikle bir plan yapıp, sıfır mı yoksa ikinci el bahçe şemsiyesi mi alacağını kafanda belirle. 

 

Sonra bahçe şemsiyesini koyacağın alanın boyutuna göre tercih edeceğin şemsiyenin boyutunu belirle. Ardından bahçendeki diğer aksesuarların renklerine ve şemsiyeyi koyacağın köşedeki renklerin yoğunluğuna göre şemsiyenin rengini belirlemelisin. Bahçe şemsiyesi rengini seçerken beyaz, kırık beyaz, kum beji gibi açık renkleri tercih etmeye özen gösterirsen pişman olmazsın. Açık renkler, koyu renklere kıyasla güneşten daha etkili bir şekilde koruyacaktır. 2. el bahçe şemsiyesi modelleri arasında dilediğin rengi bulabilirsin. 

 

Rüzgârlı havalarda açık unuttuğun takdirde şemsiye kırılıp bükülebilir. Şemsiyeyi koyduğun alandan başka bir alana taşımak isteyebilirsin. Böyle bir durumda alacağın şemsiyenin kolay taşınabilir olması gerekiyor. Örneğin; fren sistemli tekerlekli taşıyıcı ayak modelleri tercih edilebilir. Ayrıca şemsiyenin açılıp kapanma sistemi olabildiğince basit olmalı ki kullanım kolaylığı sağlasın. Şemsiyenin üst kısmının dönebiliyor olmasına dikkat edin. Böylece güneş yer değiştirdiğinde şemsiyeyi taşımak zorunda kalmadan sadece döndürerek güneşin gelmesini engelleyebilirsin. Bahçe şemsiyesi alırken dikkat etmen gereken bir diğer husus da şemsiyenin kumaşıdır. Kumaş hem soğuk havaya ve yağmura hem de güneşe karşı dayanıklı olmalıdır. Yani kalitesiz bir kumaş yüzünden yarı yolda kalabilirsin. Alacağı ilk kuvvetli rüzgârda yırtılabilir. Yağmur suyunu geçirebilir. Güneş ışınlarından koruma sağlasa bile şemsiyenin altında oturulmaz çünkü sıcağı içine geçirir. Genel olarak akrilik kumaş denilen ısı ve yağmur suyu geçirmeyen kumaşlar tercih edilmelidir.  

 

Bahçe Şemsiyesi Ne İşe Yarar?   

 

Bahçe şemsiyeleri farklı boyut ve renk seçenekleriyle bahçende şık bir alan yaratmak için çok doğru bir tercih olacaktır. Çok sevdiğin bahçen için satın alacağın bahçe şemsiyesi sayesinde günün her saatinde orada keyifli zaman geçiriyor olacaksın. Hava güneşliyken gölgelik bir alan oluşturacak altına koyacağın minder veya sandalyelerle gölgenin tadını her an çıkarabilirsin. Bu keyfe eş, dost ve sevdiklerini de davet ederek koyu muhabbetlere dalabilirsin. Güneşli havaların yanı sıra yağmurlu havalarda da bahçe şemsiyesinin altında yağmurun tadını çıkarıp kahveni yudumlayabilirsin. Eğer seçtiğin bahçe şemsiyesi küçük veya orta boyuttaysa bidonundan ayırıp varsa yazlığın yanında oraya götürebilirsin. Plaja giderken yanında götürdüğün orta boy bir bahçe şemsiyesi orada size gölge oluşturarak ferah bir alan yaratabilir. Bahçe şemsiyesini sıfır veya ikinci el olarak satın alabilirsin. Biraz maliyetli olabileceği için ikinci el bahçe şemsiyesi fiyatlarına bakmanızda fayda var.  

 

Bahçe Şemsiyesini Nerede Kullanacaksın? 

 

Bahçe şemsiyesini terasa, bahçeye yahut balkona koyabilirsin. Her kullanım alanına göre farklı bir şemsiye seçimi yapmalısın. Balkon veya terasa koyacağın bir bahçe şemsiyesinin şemsiye bidonları bahçeye koyacağın bir şemsiyenin bidonlarından daha ağır olmalıdır. Ayrıca terasa veya balkona koyacağın şemsiyelerin sapında baca sistemi olmalı hava akımı şemsiyenin sapından geçmelidir. Bahçe şemsiyesini havuzunun yanına koyarak havuz çevresini de bir yaşam alanı haline getirebilirsin. Bahçe şemsiyeleri hususi alanlar dışında çeşitli işletmelerde de kullanılabilir. Eğer bir işletme sahibiysen ve işletmenin bir bahçesi varsa bu bahçeyi günün her saati hizmete açabilmek ve müşterilerinizi burada ağırlayabilmek için bahçe şemsiyelerine ihtiyacın olacaktır. Birden fazla şemsiye alacağın için ikinci el bahçe şemsiyelerine bakman senin için daha faydalı olacaktır. Bu durum hem maddi açıdan hem de dekoratif görüntü açısından katkı sağlayabilir. Fakat ikinci el bahçe şemsiyelerinde birden fazla aynı renk ve model bulmak biraz zor olabilir.  İşletmeler için bahçe şemsiyesi seçiminde dikkat etmen gereken en önemli noktalardan birisi dış mekâna kaç tane şemsiye sığacağını doğru hesaplamaktır. Bahçe şemsiyelerinin bidonları alanı daraltabilir bu yüzden kumaş kısmı geniş şemsiyeler seçerek daha fazla gölge alan elde edebilirsin. Ayrıca şemsiyelerin kolay açılıp kolay kapanmasına özen göstermelisin. İşletmenizin türüne göre şemsiyelerin modelini seçin. Bir restoranla bir kafenin şemsiye seçimi bir değildir. Örneğin şemsiye bidonlarının yaratacağı görüntüyü engellemek amacıyla mermer ağırlıklı bahçe şemsiyelerini tercih edebilirsin. Bu konu da bir iç mimardan ya da bir peyzaj mimarından renk ve model seçenekleri konusunda destek alabilirsin.  

 

Dış Alan Şemsiye Çeşitleri  

 

Bahçe şemsiyeleri ve ikinci el bahçe şemsiyeleri birbirinden farklı renk ve modelleri bulunan geniş yelpazeli ürünlerdir. Bu kadar geniş bir yelpazede doğru, şık, işe yarayacak ve sağlam ürünü bulmak zor bir iş doğrusu. Sıfır veya 2. el bahçe şemsiyesi modellerine bakmadan önce bilmen gereken bazı noktalar var. Senin için bahçe şemsiyesi çeşitlerini ve bu çeşitlerin genelde nerelerde kullanılabileceğini sıraladık.  

 

Teleskopik Dişli Sistemli Bahçe Şemsiyesi 

 

El ile manuel bir müdahale gerektirmeden sadece makarayı çevirmek suretiyle açılıp kapanabilen bir sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde şemsiyeyi gayet hızlı bir şekilde açıp kapatabilirsin. 

 

Yandan Gövdeli Bahçe Şemsiyesi 

 

Bu modelin en güzel ve çarpıcı özelliği kendi etrafında 360 derece dönebilmesidir. Bu özellik sayesinde şemsiyeyi taşımak zorunda olmadan güneşin yönüne göre ayarlayabilirsin.   

 

Kelepçeli Teras Şemsiyesi 

 

Kelepçeli sistem ile açılıp kapanan dış mekân şemsiye çeşididir. Bu model genel olarak kafe ve restoranlarda kullanılır.  

 

Lale Şemsiye  

 

Teleskopik şemsiyelerin tam aksine, açma kapama sistemi ahtapot biçiminde manuel olarak yapılır. Genel olarak dekoratif mekanlar için oldukça yoğun tercih edilir. Gövde kısmına takılı kol sayesinde açılıp kapanma işlemi gerçekleşir. Bu kolu on beş yaşından büyük herkes güvenle açıp kapamasını zorluk çekmeden gerçekleştirebilir. Özellikle lale şemsiye modeli üzerine logo/baskı oldukça dikkat çekici durmaktadır. Mekanınızın veya firmanızın reklamını bu şekilde yapabilirsin. 

 

Kilitlemeli Mandallı Sistem Bahçe Şemsiyesi  

 

Genel itibariyle kol ve gövde kısımları beyaz renkte üretilir. Hem kafe hem ev bahçesi için uygundur. Diğer dış mekân şemsiyelerinden ayrılan özelliği açma kapama sistemidir. Bu sistem tıpkı yağmur şemsiyesi tarzında gövdede bulunan kol yukarı doğru itilerek açılır, kilitleme kancası gevşetildiğinde yerçekimi yardımıyla kendiliğinden kapanır. 

 

Senin için dış mekân şemsiye çeşitlerini sıraladık. Umarız kendine uygun modeli bulmana fayda sağlamıştır. Eğer bu yazdıklarımız arasında kaldıysan veya çok kararsız biriysen imalat yerlerinden sana özel, göz zevkine göre bir şemsiye tasarlayabilirsin. Rengini, modelini, kumaş rengini, bidon şeklini seçebilir ve sana özel olarak imal ettirebilirsin.  

 

Bahçe Şemsiyesi Tercihi

 

Rahatın ve konforun adeta bir simgesi haline gelen bahçe şemsiyesi rengarenk modelleriyle de hem evlerin hem de dış mekanların en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Uzun dönem kullanım kolaylığı sağlayan bahçe şemsiyesini ikinci el olarak da satın alabilirsiniz. İkinci el bahçe şemsiyesi modelleri arasında da zevkinize uygun modeller bulabilirsiniz. Dekopasaj üzerinden aradığınız 2. el bahçe şemsiyesini anında satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bahçe şemsiyesinin erkenden yıpranmaması veya bozulmaması için rüzgârlı havalarda açık unutmamaya özen göstermelisin. Mekanizma parçalarının bozulmaması için şemsiyeni açıp kapatırken yavaş ve dikkatli olmanın faydası var. 

 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0