Sepette 15000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

10000 TL-15000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

15 Gün 11 Saat 39 Dakika

Bahçe Salıncağı

Listelenen ürün sayısı : 1
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Bahçe Salıncağı

Listelenen ürün sayısı : 1
Yeni gibi - 150 x 140 x 150 cm Yeni gibi

Ahşap salıncak özel yapım

2.000 TL

Bahçe Salıncağı

Bahçe Salıncağı Modelleri

Evinin bahçesinde keyifli vakitler geçirirken konforundan ödün vermeyen aileler genellikle bahçe salıncaklarını tercih ediyor. Bahçe salıncakları hem gereğinden fazla yer kaplamayan tasarımları sayesinde bahçenin her noktasına uyum sağlayabiliyor hem de rahatlığı sayesinde keyifli zaman geçirmenin aracı oluyor. Bahçede uygun bir alana bahçe salıncağı modelleri kullanarak keyifli zaman geçirmeye başlayabilirsin. 

Bahçe Salıncakları Nasıl Kullanılmalıdır?

Bahçe salıncaklarının birbirinden farklı birçok tasarımı ve modeli bulunuyor. Farklı modeller ise kullanıcılara konfor ve pratiklik konusunda farklı avantajlar sunuyor. Bu nedenle bahçe salıncağı almadan önce, nasıl bir ürün istediğine karar vermen gerekiyor. Bahçe salıncakları genellikle metal malzemeden üretilmekte ve oturma bölgesi sünger ile desteklenmektedir. Böylece ürün kullanım aşamasında kullanıcıya kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sunarken aynı zamanda rahatlığından da ödün vermiyor.

Bahçe salıncağı modelleri kullanılırken dikkat edilmesi gereken farklı birkaç püf nokta bulunuyor. Bahçe salıncakları genellikle metal malzemelerden üretilmektedir. Bu nedenle ailelere uzun ömürlü kullanım avantajları sunuyor. Ancak metal malzemeler düzgün kullanılmadığı durumlarda kolay paslanabilen ürünlerdir. Bu nedenle bahçe salıncağını çok daha uzun yıllar boyunca kullanmak için ürünün dış etkenlere karşı dayanıklı bir malzemeden yapılmış olduğundan emin olman gerekiyor. Dayanıklı malzemeden üretilmiş bahçe salıncağı için ikinci el bahçe salıncağı modellerine bakabilirsin. Sadece yaz aylarında yazlık bahçesinde kullanmayı planlıyorsanız ikinci el bahçe salıncağı modellerinden birini satın alabilirsin. 

Her ne kadar yazlık bölgede olsanız da birkaç kez yağmur altında kalan salıncağın çeşitli bölgelerinde paslanma görülme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle yağışlı havalarda salıncağın üzeri kapalı bir yere kaldırmalı ya da salıncağın üstünü örtmelisin. Karadeniz gibi nemin çok daha yüksek olduğu bölgelerde yaşayan kişilerin ise salıncaklarının temizliğini ihmal etmemesi ve mümkünse bahçe salıncağını birkaç haftada bir temizlemesi gerekiyor. Böylece oluşabilecek pas ve küf gibi durumlarının önüne geçerek uzun yıllar kullanılabilir halde olurlar. 

Bahçe salıncaklarının her modelinde kullanım kılavuzu yer almaktadır. Kullanım kılavuzu içerisinde salıncağa aynı anda kaç kişinin binebileceği ya da salıncağın kaç kilogram yükü taşıyabileceği bilgileri verilmektedir. Satın alınan bahçe salıncağını kılavuzda belirtilen şekilde kullanman durumunda uzun yıllar sıkıntı yaşamazsın. 

Yeni veya ikinci el bahçe salıncağı bakarken karşına çıkabilecek modeller şu şekildedir:

  • Ahşap bahçe salıncağı modeli

  • Metal bahçe salıncağı modeli

  • Dökme demir bahçe salıncağı modeli

  • Hasır bahçe salıncağı modeli

Ahşap Bahçe Salıncağı Modeli

Günümüzde en çok tercih edilen bahçe salıncağı modelleri arasında ahşap ürünler yer alıyor. Ahşap dokusu, salıncağın bahçe ile çok daha uyumlu görünmesini sağlıyor. Bahçenin doğal yapısını destekleyen bahçe salıncağı modelleri ile bahçede huzurlu akşamlar geçirebilirsin. En güzel ahşap bahçe salıncağı modelleri için mutlaka 2. el bahçe salıncağı modellerini bir gözden geçir. İkinci el bahçe salıncağı modellerinden birini satın almadan önce sallanma sisteminin düzgün çalıştığından emin olun. 

Ahşap bahçe salıncakları, genellikle tamamen ahşap malzemelerden üretilmemektedir. Salıncağın oturak ve destek kısımları, ahşap malzemelerden üretilirken salıncağın beklendiği gibi çalışması için amortisör bölümü metal parçalar ile üretilmektedir. 

Ahşap bahçe salıncakları kullanıcılara diğer modellere kıyasla çok daha fazla renk ve model seçeneği sunuyor. Sevdiğin renklerden oluşan salıncak modellerine kolayca ulaşabilirsin. Aynı şekilde geniş renk ve model yelpazesini ikinci el bahçe salıncağı modelleri arasında da bulabilirsin. 

Salıncaklarda, açık ve koyu renklerde üzerine sadece koruyucu işlem uygulanmış ahşaplar da kullanılmaktadır. Böylece salıncağın üzerinde herhangi bir boya işlemi uygulanmadığı için direkt olarak size doğa ile iç içe olduğunuz hissi verecektir. 

Bahçe Salıncağı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçe salıncakları, yaylı kısımları sayesinde oturak bölümünde hamak gibi hafif sallanmaya izin veren ürünlerdir. Ancak bahçe salıncaklarında gereğinden hızlı sallanmak ya da oturak bölümünde zıplamak, amortisör bölümüne gereğinden fazla basınç uygulayarak salıncağın kırılmasına neden olacaktır. Bu nedenle salıncağın üzerinde sallanırken, kullanma talimatlarında belirtildiği gibi hareket edilmesi ve çok hızlı şekilde sallanılmaması gerekiyor. Kullanma talimatlarına uygun kullanılan bahçe salıncağı modelleri diğerlerine kıyasla çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor.

Bahçe salıncaklarında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise açık havaya karşı nasıl korunması gerektiğidir. Bahçe salıncakları evde kullanılan diğer mobilyalardan farklı olarak dış etkilerin tamamen içerisindedir. Bu nedenle saklama ve kullanma ortamında daha dikkatli olunması gerekiyor. Bahçe salıncaklarında bulunan ahşap ve metal parçalar farklı özelliklerinden dolayı yağışlara karşı dayanıksız olabiliyor. Ahşap kullanılan bölümlerin yağış alması durumlarda ahşapta şişme, çürüme ve küflenme gibi sorunlar görülebilir. Bu nedenle yağış olan günlerde salıncağı üzeri kapalı bir ortamda muhafaza etmeniz, kullanım ömrünü arttıracaktır. Kullandığınız bahçe salıncağı küflenmeye başlarsa, önlem olarak çeşitli ahşap temizlik ürünleri ile küfün tamamını temizledikten sonra koruyucu maddeler yardımı ile ahşabın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsin. 

Metal parçalardan üretilen bahçe salıncağı modellerinde ise kullanım türüne bağlı olarak ezilme, çizilme ve paslanma gibi etkiler görülebilir. Yağışlı ya da yüksek nemli bölgelerde, kullanılan metal her ne kadar paslanmaz çelik olsa da ürünlerin zedelenen bölgelerinde paslanmalar görülebiliyor. Paslanmanın önüne geçmek için kullanım sırasında metal bölgelere hasar vermemeye dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Aldığınız tüm önlemlere rağmen salıncağın bir kısmında paslanma görülüyorsa, pas sökücüler temizlendikten sonra çeşitli boya ya da koruyucu ürünler kullanarak metal kısmın paslanmasının önüne geçebilirsin. 

Bahçe Salıncağı Fiyatları

Bahçe salıncakları genellikle üretildikleri malzemelere ya da sundukları konfor düzeyine göre fiyatları değişen ürünlerdir. Ahşap bahçe salıncağı fiyatları genellikle diğer ürünlerden daha yüksektir. Ahşap ürünlerin üretim ve varsa üzerine yapılacak olan işlemlerin masrafları ile birlikte sundukları doğal görünüm fiyatları etkileyen en temel noktalardan bir tanesidir. Bununla birlikte metal ve plastik bahçe salıncakları ise diğer ürünlere göre daha uygun fiyatları ile dikkat çekiyor.

Evde en sevdiğin yerlerden biri olan bahçe için salıncak almaya karar verdiysen bakmaya ikinci el salıncak modellerinden başlamalısın. İkinci el salıncak modelleri hem bütçeni çok fazla sarsmaz. İkinci el bahçe salıncağı modelleri sayesinde hayalinizdeki bahçe ortamına çok daha uygun fiyatlar ile kavuşabilirsin. İkinci el bahçe salıncağı modelleri, genellikle çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. 

İkinci el bahçe salıncakları, üretici firmalar tarafından satılan sıfır ürünlerin kalitesini çok daha uygun fiyatlara sunuyor. Satışa sunulan ürünlerin tamamı sıfır ürün kalitesine getirilmektedir. İkinci el bahçe salıncağı fiyatları diğer modellere kıyasla aynı kaliteyi daha uygun fiyatlara sunması ile çoğu aile tarafından tercih ediliyor. 

Alacağınız ikinci el bahçe salıncağı ilerleyen dönemlerde kullanıcı hatası olmasa dahi aldığınız günkü gibi çalışmamaya başlarsa, satın aldığınız ikinci el firması ile iletişime geçerek yardımcı olmalarını isteyebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0