%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 7 Saat 34 Dakika

Sonuçları Filtrele

Bahçe Koltuğu

Listelenen ürün sayısı : 24
Kullanılmış - 195 x 38 x 45 cm Kullanılmış

Ahşap eski ağaç bank. iç veya dış mekanda rahatlıkla kullanılacak bir ürün. sağlam ve estetik. 195x38xh42 cm

900 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 40 x 30 x 90 cm Kullanılmış

Bambu 4 adet sandalye

2.100 TL
Teklife Açık
1
Eskice - 50 x 40 x 120 cm Kullanılmış

Bambu 2 adet koltuk

900 TL
Yeni gibi - 180 x 70 x 35 cm Kullanılmış

Metal balkon koltuk takimi

3.300 TL
Yeni gibi - 50 x 40 x 85 cm Kullanılmış

2 adet açılır kapanır sandalye

300 TL
Kullanılmış - 125 x 67 x 105 cm Kullanılmış

Mudo concept ferforje ikili bahçe-balkon koltuğu

1.800 TL
Yeni gibi - 52 x 123 x 90 cm Kullanılmış

Sallanan sandalye

990 TL
Yeni gibi - 33 x 45 x 50 cm Kullanılmış

Bahçe/balkon sandalyesi 2 adet

150 TL
Yeni gibi - 90 x 123 x 52 cm Kullanılmış

Sallanan sandalye

990 TL
Yeni gibi - 68 x 66 x 96 cm Kullanılmış

Sıfır naturel berjer

2.850 TL
Yeni gibi - 120 x 30 x 40 cm Kullanılmış

Metal divan sedir

540 TL
Kullanılmış - 110 x 58 x 82 cm Kullanılmış

Çift masif sedir

2.000 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 90 x 90 x 10 cm Kullanılmış

Bahçe balkon minderi

75 TL
Teklife Açık
3
Yeni gibi - 37 x 80 x 60 cm Kullanılmış

Çocuk ferforje oymalı ahşap sallanır sandalye

657 TL
Kullanılmış - 50 x 50 x 83 cm Kullanılmış

Bahçe sandalyesi

600 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 150 x 150 x 170 cm Kullanılmış

Keyif yatağı

8.000 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 120 x 50 x 75 cm Kullanılmış

Bahçe koltuğu, sırtlı bank, bank

900 TL
Kullanılmış - 55 x 50 x 100 cm Kullanılmış

Siesta bahce/balkon sandalyesi

375 TL
Yeni gibi - 140 x 87 x 75 cm Kullanılmış

Sıfır rattan oturma grubu

9.500 TL
Kullanılmış - 40 x 40 x 84 cm Kullanılmış

Ahşap açılır kapanır dış mekan sandalyesi

300 TL
- 150 x 72 x 80 cm Kullanılmış

Ahşap Bahçe Koltuğu

1.050 TL
Teklife Açık
23
Yeni gibi - 56 x 46 x 96 cm Kullanılmış

2 adet Ağaç balkon/bahçe sandalyesi

999 TL
Yeni gibi - 30 x 34 x 25 cm Kullanılmış

Çocuk Baba koltuğu

350 TL
Kullanılmış - 150 x 90 x 75 cm Kullanılmış

Bambu koltuk

1.050 TL

Bahçe Koltuğu

Bahçelere Renk Katacak Bahçe Koltuk Modelleri

Bahçeler evlerin en sevilen alanlarından biridir. Güzel havaların tadı orada çıkar. Bahçedeki doyumsuz sohbetlerin keyifli hale gelmesi için konfor çok önemlidir. Bahçe mobilyası koyacak kadar yerin yoksa o zaman rahat mı rahat bir bahçe koltuğu ile konforu artırabilirsin. Zevkine uygun bahçe koltuğu ile ortama tarzını da yansıtabilirsin. Dilersen ikinci el bahçe koltuğu seçeneklerine bakarak dışarıda bulamayacağın bir ürüne denk gelebilir ya da daha uygun fiyatlı olarak 2. el bahçe koltuğu satın alabilirsin. 

Bahçe Koltuğu Modelleri

Bahçe koltuklarının farklı yüzlerce model ve tasarım seçeneği bulunuyor. Bahçeye tarzına uygun bahçe koltuklarına bu nedenle ulaşmak artık çok daha kolay. İnternet üzerinden bahçe koltuğu ve diğer mobilyaların satışını yapan sitelerin ürünlerini inceleyerek hayalindeki tasarımlara ulaşabilirsin. 

Başlıca bahçe koltuğu modelleri:

  • Ahşap bahçe koltuğu

  • Metal bahçe koltuğu

  • Plastik bahçe koltuğu

  • Alüminyum bahçe koltuğu

  • Rattan bahçe koltuğu

Bahçe koltuğu seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken farklı birçok nokta bulunuyor. Öncelikle evin bulunduğu konuma göre, hava şartlarını dikkate alarak, bahçe koltuğunun açık hava şartlarına dayanabilecek modelleri tercih etmen gerekiyor. Bahçe koltuklarının ahşap, metal ve çeşitli plastik malzemelerden üretilen farklı modelleri bulunuyor. Bu sayede bahçede uzun yıllar boyu kullanabileceğin modellere erişebilirsin. 

Ahşap Bahçe Koltuğu

Ahşap bahçe koltuğu modelleri genellikle yazlık bölgelerde yaşayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu modellerin sadece ahşaptan yapılan ya da üzerinde minder gibi malzemeler kullanılan modelleri de bulunuyor. Bu sayede kendi konforunuza uygun modelleri de tercih edebilirsin. Ahşap bahçe koltuğu modelleri genellikle tahta bir platform üzerine yerleştirilen minderden tasarlanmaktadır. Ancak gelişen tasarımlar ile birlikte bu ürünlerin de istenildiğinde açılabilen ya da uzatılabilen modelleri üretilmeye başlandı. Böylece bahçe koltuklarının dilediğin zaman kalabalık misafir gruplarını da ağırlamasını sağlayabilirsin. 

Ahşap bahçe koltukları, üretildiği malzemeler göz önünde bulundurulduğunda, açık hava şartlarına karşı diğer modellerden daha dayanıksızdır. Bu nedenle ahşap bahçe koltuğu almadan önce, alacağın ürünün bakımını düzenli aralıklarla yapman ve özellikle yağmurlu havalarda kullanırken dikkatli kullanılması gerekiyor. Ahşap malzemeler genel olarak suyu içine geçme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle yağmurlu havalarda ahşap bahçe masası ve koltuğu gibi dış ortamlarda kullanılan ürünlerin üzerini kapatmalı ya da yağmurdan etkilenmeyeceği bir alana alman gerekiyor.

Metal Bahçe Koltuğu

Metal bahçe koltukları genel olarak alüminyum malzemelerden üretilmektedir. Bu nedenle dış etkenlere karşı diğer modellere kıyasla yüksek dayanım sunarken aynı zamanda uzun yıllar boyunca da kullanılabiliyor. Metal modellerin en büyük avantajlarından bir tanesi, üzerine konulan minder ve benzeri ürünler sayesinde ahşap bahçe koltukları ile aynı konforu, çok daha uzun yıllar boyunca verebilmesidir. Bahçe koltuğu fiyatları ürünlerin üretildiği malzemelere göre değişirken, metal modeller kullanıcılara daha yüksek verimliliği çok daha uygun fiyatlara sunuyor. Bu nedenle bahçe için koltuk alırken, daha uygun fiyatlı ürünleri tercih etmek istersen metal ürünleri tercih edebilirsin. 2. el bahçe koltuğu için metal olanlara özellikle bakabilirsin. İkinci el bahçe koltuk modellerinin metal olanları daha dayanıklı olacaktır. 

Plastik Bahçe Koltukları

Plastik bahçe koltukları, kullanıcılara sunduğu yüksek konfor nedeniyle tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Plastik malzemeler, diğer malzemelere kıyasla daha kolay esneyebiliyor. Plastiklerin esneyebiliyor olması kullanıcı rahatlığı sağlıyor. Plastiğin esneme oranı dikkate alınarak tasarlanan bu ürünler, kullanım sırasında kullanıcılara daha yüksek konfor sağlıyor. Bu nedenle bahçede veya balkonda geçecek olan keyifli dakikalar sırasında rahatlığından ödün vermek istemiyorsan, plastik bahçe koltuğu modelleri tam size göre tasarlanmış ürünlerdir. Kaliteli plastikten yapılan ürünler için 2. el bahçe koltuğu tercih edebilirsin. Üstelik rengarenk ikinci el bahçe koltuğu modellerinden biri bahçene çok yakışacak. 

Plastik bahçe koltuklarının birbirinden farklı birçok modeli bulunuyor. Genel olarak daha yenilikçi ve modern tasarımlarda üretilen bu ürünler, bahçenizde çok daha rahat zaman geçirmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda plastik bahçe koltuğu modelleri çıkarılabilir parçalar ve ek bölümler de içerdiği için kullanıcıya ihtiyaca uygun avantajlar da sunuyor. 

Bahçe Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe mobilyaları, dış ortam ile sürekli etkileşim halindedir. Bu nedenle mobilyaların yağmur ve benzeri dış etkenlere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor. Açık hava koşullarına dayanıklı malzemelerden üretilmeyen bahçe koltuğunda kısa sürede çeşitli deformeler ve üretildiği malzemelere göre çürükler görülmektedir. Bu da uzun süreli kullanım için aldığınız mobilyaların yakın tarihlerde size bakım ya da değişim masrafı çıkarmasına neden olacaktır. 

Yağmura dayanıksız ahşap malzemelerden üretilen ürünlerin, bu nedenle bahçe koltuğu olarak tercih edilmemesi gerekiyor. Bunun yerine tüm bakımları yapılmış ve gerekli koruma önlemleri alınmış ahşap mobilyalar daha kullanışlı olacaktır. 

Metal bahçe koltuğu modelleri ise genellikle yağmura karşı dayanıklıdır. Alüminyum malzemeler paslanmaya karşı koruma sağlarken, çelik ürünlerin ise paslanmaz çelikten üretilmiş olması ya da paslanmaz kaplama ile üretilmiş olması uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir. Metal bahçe koltukları genellikle uzun süreli kullanım arayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte bu ürünler modern tasarımlar ile uyumlu olduğu için, bahçesinde modern bir hava isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor. 

Metal bahçe koltuğu modelleri fiyat açısından diğer ürünler ile aynı fiyatları, çok daha yüksek kalite avantajları ile sunuyor. Ancak bahçe mobilyalarını çok daha uygun fiyatlara almak isteyenlerin ikinci el bahçe koltuğu modelleri tercih etmesi daha doğru olacaktır. İkinci el ürünler genel olarak kullanıcılara aynı kalitede ürünleri çok daha uygun fiyatlara sunuyor. İkinci el bahçe koltuğu fiyatları ise piyasanın çok daha altında seyrettiği için, kendisine uygun fiyatlı mobilya arayan aileler tarafından tercih ediliyor. İkinci el ürün satışı yapan firmalar ile iletişime geçerek ya da internet sitelerindeki ürünleri gözden geçirerek tüm modelleri kolaylıkla inceleyebilirsin. 

Bahçe mobilyaları, dış ortamla sürekli etkileşim halinde olduğu için bu mobilyaların düzenli bakımlarının ihmal edilmemesi gerekiyor. Yağmur ve çeşitli dış etkenler nedeniyle özellikle ahşap bahçe koltuğu modelleri deforme olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için mobilyanın ahşap bölümlerinin çeşitli temizlik ve koruyucu ürünler kullanılarak bakımının yapılması büyük önem taşıyor. Bakımı yapılmayan ahşap ürünlerde ise zamanla küflenme, çatlama ve kırılma görülebiliyor.

Metal bahçe koltuklarının bakımı ise diğer ürünlere göre daha zordur. Metal bahçe mobilyaları genellikle dış ortamla etkileşimden dolayı paslanmaması için paslanmaz çelikten ya da alüminyumdan üretilmektedir. Ancak ürünün zamanla aldığı darbeler nedeniyle bu bölgelerden paslanmaya başlama ihtimali de bulunuyor. Paslanmaya başlayan ürünleri, pas sökücü ürünlerle belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Paslanan bölgenin zamanla artması hem kötü bir görüntü oluşturacak hem de mobilyanın bu bölgelerinin zayıflamasına ve daha kolay kırılmasına neden olacaktır.

Bahçe Koltuğu Fiyatları

Bahçe koltuğu fiyatları genellikle ürünlerin üretildiği malzemelere ve tasarımı ile kullanıcılara sunduğu avantajlara göre değişmektedir. Tekli koltuk modelleri diğer ürünlere kıyasla daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, 2’li ya da farklı modellerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Ahşap bahçe koltuğu fiyatları kullanılan ürünün maliyeti ve gerektirdiği işçilik, diğer malzemelere göre daha yüksek olduğu için fiyatları da daha yüksektir.

Bahçe koltuğu satın alırken aynı kalitedeki ürünleri çok daha uygun fiyatlara almak istiyorsan, ikinci el bahçe koltuğu çeşitlerini tercih edebilirsin. İkinci el bahçe koltuğu fiyatları diğer ürünlere göre daha düşüktür. Bu nedenle, genel olarak günümüzde üretilen mobilyaların konforuna, çok daha uygun fiyatlara sahip olma imkanı sunuyor. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0